Za charakteryzację Visiona odpowiadali Jeremy Woodhead i Nik Williams z firmy Animated Extras. W wywiadzie dla Make-Up Artists Woodhead opowiada, że najtrudniej było znaleźć odpowiednią czerwień, bo nie chcieli za jasnej, gdyż to tworzyłoby absurdalny efekt.
- Dlatego wybraliśmy kolor, który trudno tak naprawdę opisać. W jednym świetle wygląda na różowy, w innym na czerwony. Jego wygląd opierał się na rodzaju oświetlenia - tłumaczy.
Wyjaśnia, że skupiali się głównie na głowie i ramionach, bo studio zdecydowało się na kostium, pod którym znajdował się kombinezon z mięśniami.
- Normalnie testowaliśmy protetyczną nakładkę na całą twarz, ale Paul ma delikatne rysy, więc ona by to zabrała, dlatego zdecydowaliśmy się tylko dodać elementy na czole, z tyłu głowy i na szyi, pozostawiając twarz bez dodatków. Samą twarz ręcznie malowałem, by pasowała do nakładek.