Wonder Woman 1984 to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów komiksowych i kontynuacja dobrze przyjętego widowiska o bohaterce z 2017 roku. Amerykańscy dziennikarze mieli okazję odwiedzić plan produkcji, jednak ze względu na embargo nie mogli dzielić się publicznie ciekawostkami i wywiadami zza kulis. Jednak embargo już spadło i w sieci masowo pojawiają się relacje z planu filmu. Poniżej zebraliśmy najciekawsze informacje dotyczące fabuły, kulis realizacji oraz postaci w produkcji. Gwiazdą widowiska jest Gal Gadot. Na ekranie partnerują jej między innymi Chris Pine, Kristen Wiig i Pedro Pascal.
Warner Bros.
  • W filmie Dianę spotykamy, gdy pracuje w dziale antropologii Smithsonian Museum of Natural History. Bohaterka jest niezaangażowana w życie społeczne, nie wchodzi w bliskie relacje, ponieważ boi się, że zrobi osobom krzywdę odchodząc, bądź pewnego dnia ich straci, gdy zestarzeją się i umrą. Dlatego Diana świadomie wybrała samotność.
  • Gal Gadot zauważa, że przeciwnicy Diany w filmie nie są oczywistymi złoczyńcami. Maxwell Lord jest szefem Black Gold International. Jest królem fałszywych informacji. Jeśli ludzie gonią za marzeniami o bogactwie, władzy i sławie, Max sprzedaje te marzenia. To przedsiębiorca-oszust, który prowadzi przedsiębiorstwo sprzedające amerykański sen. Druga z antagonistek, Barbara Minerva aka Cheetah zostaje zwiedziona tą iluzją. Jej przemiana będzie wynikiem planu Lorda. Na początku będzie czuć się bardziej dostrzegana i szanowana, jednak jej nowa moc przybierze szybko mroczny obrót i zamieni ją w dziką bestię.
  • Jedną z inspiracji dla Lorda był... Donald Trump
  • Kristen Wiig według producentów wniosła do postaci Minervy dużo humoru i ciepła, które mamy dostrzec. Jednak przy tym aktorka potrafiła pokazać tę siłę i agresję antagonistki.
  • Gdy Barbara przechodzi w filmie swoją przemianę w Cheetah zakłada pewne kocie kombinezony i dużo odważnych elementów garderoby. Inspiracją dla jej stroju była postać Pris z Łowcy androidów.
  • Reżyserka projektu Patty Jenkins zdradziła, że chciała wprowadzić postać Cheetah już w pierwszym filmie.
  • Producenci wolą nazywać film samodzielną historią. Chcieli upewnić się, że mają główną postać w uniwersum, które jest samodzielne, bez wprowadzania innych bohaterów. Dlatego tak ważne było osadzenie akcji w 1984 roku, czyli przed wydarzeniami z Człowieka ze Stali, który rozpoczął DCEU.
  • W filmie zobaczymy sekwencję, w której Diana w centrum handlowym ratuje dwie dziewczynki przed rabusiami. Została ona nakręcona w Aleksandrii w stanie Wirginia. Podobno nikt z ekipy nie chciał opuszczać centrum, ponieważ przypomniało im się dzieciństwo w latach 80.
  • Sekwencją otwierającą film jest ta przedstawiająca tzw. Amazon Games, Igrzyska Amazonek, w których wojowniczki pokonują ogromny tor przeszkód.
  • Inspiracją dla złotej zbroi Diany byli między innymi starożytni rzymscy wojownicy. Skrzydła w kostiumie można kojarzyć z paralotniarstwem, ale służą bohaterce również jako tarcze. Niektóre elementy stroju zostały wykonane na drukarce 3D.
  • Pedro Pascal zdradził, że zaspoilerował powrót Steve'a do filmu taksówkarzowi, który go wiózł, zanim wiele innych osób dowiedziało się o tym.
  • Patty Jenkins zdradziła, że ma pomysł na trzeci film, ponieważ według niej jest jeszcze jeden rozdział z historii Diany do opowiedzenia, którego nie rozumiemy. Jednak nie wyjawiła jaki to rozdział.
  • W filmie postawiono na rok 1984, ponieważ według twórców był to rok szczytu potęgi i dumy Ameryki. Wszystkiego było w nadmiarze. Lata 80. to była dekada chciwości, z którą Diana chce walczyć.
Wonder Woman 1984 - premiera filmu 2 października.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj