Odkryj sferyczne piękno
Podczas nagrywania telefon przyda się wyłącznie do kontrolowania poziomu baterii oraz parametrów ujęcia. Obraz jest niewyraźny i wyświetla się z opóźnieniem. Wszystko to, co najlepsze, znajdziesz w trybie przeglądania. Filmy i zdjęcia możesz przeglądać w pięciu podstawowych trybach: Flat. Prezentuje płaskie ujęcie, w którym obraz w centralnej części ekranu jest wyprostowany i wygląda dość naturalnie. Za to boczne strefy są nienaturalnie rozciągnięte, co razi zwłaszcza podczas oglądania obiektów architektonicznych, w których występuje wiele prostych poziomych linii.Prawdziwy potencjał tkwi w VR
Spójrz teraz na wszystkie powyższe tryby i uzmysłów sobie, że każdy z nich możesz uruchomić z włączoną opcją VR. Dzięki temu możesz eksplorować zdjęcia w mobilnych goglach VR, rozglądając się na boku. A po włączeniu opcji żyroskopu nie trzeba jeździć palcem po ekranie, aby zmienić perspektywę – wystarczy tylko pokręcić głową. Zupełnie tak, jakbyśmy odpalili doświadczenie VR a nie film czy zdjęcie zarejestrowane przy wykorzystaniu dwóch sferycznych matryc.Czy warto ją mieć?
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, wszystko zależy od tego, czy w ogóle potrzebujesz kamery 360. Jeśli dużo podróżujesz i chciałbyś uwiecznić miłe chwile w inny, bardziej immersyjny sposób, Xiaomi nadaje się do tego doskonale. Pracuje w niezłej rozdzielczości i ma przyzwoity stabilizator obrazu, dlatego filmy i zdjęcia wyglądają świetnie. Z drugiej strony materiały najlepiej ogląda się w pojedynkę w goglach do wirtualnej rzeczywistości, ciężko podzielić się nimi z grupą znajomych. Ale jeśli chcesz zabawić się z realizacją amatorskich filmów VR albo w ciekawy sposób uwiecznić chwilę ze znajomymi – nie zawiedzie cię. Jest prosta i przyjemna w obsłudze, a z selfie stickiem stanowi nad wyraz zgrany zespół.
Strony:
- 1
- 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj