Filmy i seriale uwielbiają opowiadać o dysfunkcyjnych rodzinach. Choć oczywiście jeszcze kawał drogi od familii tego typu do takiej, w której ktoś chce komuś naprawdę zrobić krzywdę. Ale i takie się przecież zdarzają. I to w najgłośniejszych tytułach.

Gwiezdne Wojny

Od tego tytułu musieliśmy zacząć. Cała klasyczna trylogia to przecież opowieść o synu, który wie, że musi uratować Wszechświat, a na drodze do tego stoi ojciec. I trzeba albo go przeciągnąć na swoją stronę, albo zrobić mu krzywdę. I w sumie patrzenie na to, jak chłopaki próbują sobie tę krzywdę zrobić przy pomocy świecących się kijków, zajmuje sporą część filmów sagi. A jak jeszcze dołożymy do tego ostatnią produkcję - no tam to już w ogóle. Zero szacunku dla ojca...
Źródło: materiały prasowe

Ojciec chrzestny

Opowieści o mafii to zwykle opowieści o rodzinie. W końcu sama mafia tak stara się traktować rzeczywistość. Jesteśmy jedną wielką familią i traktujemy się jak rodzina, a całą resztę jako obcych. Problem w tym, że często wśród najbliższych też są problemy. I brat czy szwagier ma trochę inne zamiary, niż reszta. Ba, zdarza się, że inną rodzinę traktuje lepiej niż swoją - wtedy już trzeba się rozstać. Jak to zwykle bywa w filmach o mafii – tu rozstania są permanentne.
fot. materiały prasowe

The Lion King

Ależ to banał! Brat króla sam chce być królem, więc knuje do skutku. Znamy to z wielu różnych momentów historii, również z kina. Trzeba przyznać, że najprzystępniej i najlepiej opowiedziano to w tej animacji Disneya. Tym bardziej, że - podobnie jak czytaliśmy w wielu książkach historycznych - samo zabójstwo władcy nie zawsze wystarcza. Trzeba też szybko rozprawić się z jego potomstwem, bo jeśli nie, to ono kiedyś wróci i upomni się o swoje. I znowu rodzinne więzy krwi nie będą wtedy grały żadnej roli.
Źródło: Disney

The Shining

A tu jeszcze inaczej. Hotel, w którym można zwariować. Jeden pan faktycznie wariuje. A że w hotelu (pustym na zimę) jest jeszcze tylko jego żona i dziecko, to muszą uważać. Bo panu tak mocno odbiło, że biega z siekierą. Nawet jeśli nie czytaliście powieści Kinga, ba, jeśli nawet nie widzieliście filmu Kubricka, to z pewnością obrazek Jacka Nicholsona, który rozwala drzwi siekierą, chcąc dostać się do swojej rodziny, musieliście gdzieś widzieć.
fot. materiały prasowe

Fargo

Mowa tu o filmie sprzed lat, a nie o świetnym, niedawnym serialu. Choć oczywiście to dzieła połączone i w bardzo podobnym klimacie. W serialu również znaleźlibyśmy poważne rodzinne konflikty, ale tu mowa o filmie. Który, jeśli pamiętacie, zaczyna się od tego, że pan zdecydował się porwać własną żonę dla okupu. A że wynajął do tego niespecjalnie lotnych gości, wszystko zaczęło się koncertowo sypać i podążać w stronę trag(ikom)edii.
fot. materiały prasowe

Źródło: Czarna Owca
Książka Where There's Smoke już w sprzedaży Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę i pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu… Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę…"
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj