Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.
Seriale:
Pułapki umysłu - sez. 3, odc. 6 21:00 FOX
Głównym bohaterem "Pułapek umysłu" jest dr Daniel Pierce, ekscentryczny i genialny neurobiolog, który pomaga FBI w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw kryminalnych.
To serial zaskakująco przyjemny - ciekawe historie, zabawny główny bohater i interesujące wątki. Dobra rozrywka na lato.
O mnie się nie martw - sez. 1, odc. 1 20:05 TVP2
Serial skupi się 30-letniej Idze (Joanna Kulig), która jest 2-krotnie rozwiedzioną matką dwójki dzieci. Rozpoczyna pracę w kancelarii prawniczej, gdzie pozna adwokata Marcina (Stefan Pawłowski). Połączy ich bliższa relacja. W serialu widzowie zobaczą, jak bohaterka radzi sobie w środowisku zamożnych prawników oraz będą śledzić losy zwykłych ludzi, z którymi pracuje Iga. Bohaterka będzie kimś w rodzaju łącznika pomiędzy ludźmi potrzebującymi pomocy, a tymi, którzy mogą jej udzielić. Kobieta będzie potrafić utożsamić się ze zwykłymi problemami, bo sama wiele przeżyła.
Trudno powiedzieć, czym będzie ten serial. W założeniu jest tutaj kilka gatunków - komedia jako podstawa, a tak mamy historię obyczajową oraz elementy serialu prawniczego. Przede wszystkim nie jest to 20 minutowy sitcom pokroju Baron24, ale produkcja z czasem trwania ponad 40 minut - jak na normalny serial przystało. Fragmenty nie wyglądają źle, więc może coś z tego będzie. Joanna Kulig w głównej roli i brak ogranych aktorów w obsadzie zdecydowanie na plus.
Bez litości - sez. 1, odc. 1 20:20 TV4
Serial skupiający się wokół specjalnego oddziału policji, który rozpracowuje niebezpiecznych kryminalistów, działając pod przykrywką. Dowódcą grupy specjalnej składającej się tylko z najlepszych policjantów jest Elijah Kane (w tej roli Steven Seagal), który zrobi wszystko, aby oczyścić ulice z baronów narkotykowych.
Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o serialu ze Stevenem Seagalem, nawet nie przeszło mi przez myśl, by to obejrzeć. Gdy to jednak zrobiłem, okazało się, że jest to zaskakująco przyjemna produkcja w stylu kina klasy B. Seagal jako twardy mentor, niezła grupa bohaterów i sporo solidnej akcji. Niezły serial.
Filmy:
Pianista 20:15 Kino Polska
Pianista to historia Władysława Szpilmana, znakomitego pianisty i kompozytora. Rozpoczyna się we wrześniu 1939 roku, gdy w Polskim Radiu 28-letni Szpilman gra pod bombami nokturn cis-moll Chopina. Po wkroczeniu do Warszawy Niemcy wprowadzają restrykcje wobec ludności żydowskiej. Szpilman z rodziną: rodzicami, dwiema siostrami i bratem, przeżywają pasmo upokorzeń. Pozbawieni środków do życia, wyprzedają obrazy, srebro, meble, a w końcu i największy skarb artysty: fortepian.
Nagradzany film Romana Polańskiego ze świetną rolą Adriena Brody'ego. Ciekawa historia i dużo emocji - dobre kino.
Harry Potter i Insygnia śmierci: Część 2 20:00 TVN
Walka pomiędzy siłami dobra i zła przeradza się w otwartą wojnę. Nikt nie może czuć się bezpieczny. Jest jeszcze Harry, który być może będzie musiał zdobyć się na największe poświęcenie gdy stanie do ostatecznego pojedynku z Lordem Voldemortem…
Wielki finał przygód młodego czarodzieja dla widza nie będącego jego wielkim fanem to kino rozrywkowe. Dla mnie film niezły, ale nie porywający jak np. 3. część. Dobre i widowiskowe zakończenie.
Jedna z najsłynniejszych polskich komedii, będąca adaptacją popularnej powieści Kazimierza Sławińskiego – "Przygody kanoniera Dolasa". Trzyczęściowa heroikomiczna opowieść o szeregowym Franku Dolasie, którego przypadkowy wystrzał nad ranem 1 września 1939 roku "faktycznie" rozpętał wojnę polsko-niemiecką. Brawurowa kreacja Mariana Kociniaka, po trosze żołnierza-samochwały, wychodzącego cało z niezliczonych opresji na frontach całej Europy i Afryki Północnej.
1. część kultowej komedii, której humor działa po dzień dzisiejszy. Świetna zabawa przy każdym seansie. Kiedyś to w Polsce robiono komedie, które bawiły do łez.