Do kin trafia właśnie Everything, Everything, ekranizacja Everything, Everything o młodej dziewczynie, która na skutek rzadkiej choroby jest uwięziona we własnym domu. Z tej okazji przyglądamy się ekranizacjom książek młodzieżowych z ostatnich lat. Choć większość adaptacji prozy młodzieżowej z ostatnich lat to fantastyka, tym razem wybraliśmy pozycje, które nią nie są. Również poza sci-fi i fantasy powstało w ostatnich latach wiele udanych filmów.

Paper Towns (2015)

Jest to ekranizacja bestsellerowej Paper Towns Johna Greena pod tym samym tytułem.  Z jednej strony jest to prosta i dość typowa opowieść o nastolatkach: outsiderze, który zakochuje się w pięknej dziewczynie i wyrusza na jej poszukiwanie, idąc tropem pozostawionych wskazówek. Jednakże z drugiej strony pojawiają się tutaj elementy – szczególnie w zakończeniu – które zaskakują widza i sprawiają, że cała historia nabiera nieco innej wymowy.

I Know What You Did Last Summer (1997)

Koszmar minionego lata to horror, który powstał na fali popularności Scream. Twórcy wykorzystali w tym celu powieść Lois Duncan pt. I Know What You Did Last Summer. Historia zaczyna się od tego, że grupa przyjaciół potrąca samochodem mężczyznę, a następnie wyrzuca jego ciało do morza... problem tym, że ofiara wypadku przeżyła i postanawia się zemścić. Dalej jest oczywiście standardowo, czyli powoli dosięga ich zemsta zza grobu.

The Fault in Our Stars (2014)

Druga w zestawieniu ekranizacja The Fault in Our Stars, która nie jest typową, radosną opowieścią dla nastolatków. Bohaterką tej opowieści jest chora na raka Hazel, która na na spotkaniu grupy wsparcia poznaje również doświadczonego przez los chłopaka, byłego sportowca. Pomagają sobie nawzajem radzić z chorobą, a także inaczej – bardziej radośnie – patrzeć na świat i robić rzeczy, o których wcześniej nawet nie myśleli.

The Princess Diaries (2001)

Mia Thermopolis prowadzi zwyczajne życie nastolatki, a jej głowę zaprzątają typowe problemy tego wieku: problemy w szkole, nieatrakcyjny wygląd czy brak porozumienia z matką. Nagle to wszystko odchodzi w przeszłość, gdy okazuje się, że Mia jest dziedziczką tronu niewielkiego europejskiego państewka. To lekkie i humorystyczne kino, z jednej strony wykorzystujące dobrze znane problemy dorastającej młodzieży, a z drugiej spełniające ich marzenia o wkroczeniu w świat niczym z baśni (nawet jeśli przy bliższym przyjrzeniu się wcale taki nie jest). Film powstał na podstawie serii książek Meg Cabot.

A Walk to Remember (2002)

Film w reżyserii Adama Shankmana wykorzystuje popularny motyw związku lekkomyślnego chłopaka będącego duszą towarzystwa i nieśmiałej  dziewczyny z zasadami – w tym przypadku córki pastora. To opowieść o wzajemnym docieraniu się i przemianie na skutek miłości, naznaczonej także nieszczęściem i smutkiem. Szkoła uczuć jest ekranizacją powieści Nicolasa Sparksa pod tytułem A Walk to Remember.
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj