Stephen King, seria The Dark Tower II: The Drawing of the Three

Fot. Albatros
Opus magnum Stephena Kinga, czyli napisana z rozmachem, pełna nawiązań historia o Rolandzie i jego poszukiwaniu Mrocznej Wieży. Całość ma oczywisty wymiar przygodowy, ale podróż rewolwerowca ma także znaczenie metaforyczne. Materiału fabularnego dla scenarzystów jest aż nadto. Prawa do ekranizacji Mrocznej Wieży posiada Sony Pictures Entertainment, która planuje nakręcić nie tylko serial, ale też serię filmów. Na razie nie ujawniono, jak wątki zostaną podzielone między te produkcje.

Patrick Rothfuss, Kroniki Królobójcy

Źródło: Rebis
Seria ta to plastycznie opisana historia bohatera, który zdobywa szlify na uniwersytecie (także magiczne), a także chce pomścić tragicznie zmarłą rodzinę. Jednocześnie czytelnik jest świadomy, że w jego przyszłości dojdzie do jakichś wstrząsających wydarzeń, które go odmienią i będą rzutowały na dalsze losy. Istnieje tylko obawa, że serię spotka podobny los jak w przypadku Gry o tron: do tej pory ukazały się 2 powieści w cyklu (The Name of the Wind, Day Two: The Wise Man’s Fear. Part I) oraz 2 poboczne nowele. Końca nie widać, a Rothfuss nie należy do najszybciej piszących autorów. Prawa do The Kingkiller Chronicle ma Lionsgate, które oprócz serialu planuje także filmy oraz gry komputerowe.

Neil Gaiman, Likely Stories

Źródło: MAG
Będzie to nietypowa produkcja, bo u jej podstaw leży adaptacja kilku opowiadań Neila Gaimana. Nie ujawniono do tej pory których (ma ich na koncie dziesiątki), ale mają to być teksty z jego różnych zbiorów: Fragile Things: Short Fictions and Wonders, Smoke and Mirror, Trigger Warning oraz Angels and Visitations. Niezależnie od tego, na które utwory padł wybór, można się spodziewać ciekawych pomysłów i niestandardowych rozwiązań. Czteroczęściowy ministerial jest produkowany dla stacji Sky Arts. Zdjęcia odbywały się w tym roku, więc prawdopodobnie niedługo będzie można spodziewać się premiery.

Isaac Asimov, Fundacja

Źródło: Rebis
Kolejna klasyczna powieść (doczekała się kontynuacji, także pisanych przez innych autorów) science fiction, która zostanie zekranizowana. Tytułowa Fundacja to założona przez Harry’ego Seldona organizacja, która dzięki psychohistorii (przewidywanie przyszłości metodami naukowymi) jest w stanie wspomóc międzygwiezdną cywilizację ludzi. Fabuła prowadzi czytelnika przez liczne kryzysy. Informacja o serialowej adaptacji Fundacji pochodzi sprzed roku. Projektu podjął się Jonathan Nolan dla stacji HBO.

Stephen King, The Stand

Źródło: Albatros
W chyba najdłuższej powieści Kinga supernowoczesna broń biologiczna przyniosła niemal całkowitą zagładę. Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość. Serial The Strand bazujący na powieści Kinga ma być 8-odcinkową serią realizowaną dla stacji Showtime. Warner Bros. Pictures planuje także powiązany film.

H.G. Wells, Wojna światów

Źródło: Solaris
Wojna światów to powieść autorstwa Herberta George’a Wellsa, która po raz pierwszy wydana została w 1898 roku i jest uznawana za jedną z najważniejszych w historii literatury fantastycznej. Powieść opowiada o inwazji Marsjan na Ziemię, a dla przybyszów ludzie są źródłem pożywienia. Zbliżająca się produkcja to nie pierwsza próba przeniesienia tej powieści na ekran. Nad projektem pracuje studio Mammoth Screen dla stacji ITV. Napisanie scenariusza pierwszego odcinka zlecono Peterowi Harnessowi, a projekt ma być tworzony w formie miniserialu.
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj