Żona dla Australijczyka
A teraz cofnijmy się do lat 60., gdy światło dzienne ujrzała Żona dla Australijczyka w reżyserii Stanisława Barei. Jak sam tytuł głosi, cała historia opiera się na dość prostym schemacie – do Polski przybywa Australijczyk, który poszukuje idealnej kandydatki na towarzyszkę życia. Robert, bo tak ma na imię, jest farmerem polskiego pochodzenia, pragnie jedynie dziewczyny pięknej oraz zaradnej, która pomogłaby mu prowadzić gospodarstwo. W oko wpada mu Hanna, młoda chórzystka z Mazowsza. Postara się zrobić wszystko, by zawrócić jej w głowie i nakłonić do wyjazdu za granicę. Mnóstwo nieporozumień, dziwnych zwrotów wydarzeń i dobrego humoru czynią z filmu ciekawą propozycję na wieczór. W rolach głównych Wiesław Gołas i Elżbieta Czyżewska.Zakochani
Magdalena Cielecka i Bartosz Opania jako dwójka głównych bohaterów z zupełnie różnych światów. Zosia jest uwodzicielką, która świadomie wykorzystuje mężczyzn i której życie zmienia się fundamentalnie w momencie, gdy poznaje Mateusza. Dopiero wtedy dowiaduje się, co znaczy kochać. Choć scenariusz brzmi dość oczywiście, seans filmu upływa bardzo lekko, w związku z czym przyjemnie się do niego wraca. Bohaterowie są świetnie zagrani i przekonujący, a w pozostałej części obsady figuruje wiele głośnych nazwisk: Beata Tyszkiewicz, Cezary Pazura, Jan Frycz, Katarzyna Figura, Olaf Lubaszenko czy Paweł Wawrzecki. Zakochani brali udział w konkursie głównym podczas Festiwalu w Gdyni, a także byli nominowani w czterech kategoriach do nagrody filmowej Orzeł.Zakochany Anioł
Nominowana do Złotych Lwów komedia romantyczna Artura Więcka to historia dla prawdziwych marzycieli. Głównym bohaterem jest Anioł, który mieszka obecnie w Krakowie, gdzie stara się wykonywać przynajmniej jeden dobry uczynek dziennie. Pewnego dnia Anioł traci swoją niezwykłą moc, stając się przeciętnym mężczyzną. Nie mogąc sobie z tym poradzić, trafia do psychoterapeutki Romy, w której się zakochuje. Okazuje się, że poderwanie ziemskiej kobiety wcale nie jest takie łatwe. Film miał swoją premierę w roku 2005, a w rolach głównych występują Krzysztof Globisz i Anna Radwan. Sympatyczna i magiczna komedia, idealna na luźny wieczór we dwoje.Ile waży koń trojański?
Główną bohaterką jest Zofia, prowadząca udane życie z nowym mężczyzną, z którym wspólnie wychowuje swoją córkę z pierwszego małżeństwa. Jej były mąż również jest tu obecny, jednak nie ma większego znaczenia dla spełnionej kobiety, zapatrzonej w Kubę jak w obrazek. W pewnym momencie Zosia zaczyna zastanawiać się, co by było, gdyby poznała swojego idealnego wybranka wcześniej i... przenosi się w czasie aż do PRL-u. Komedia Juliusza Machulskiego z pewnością ma swoich fanów jak i przeciwników, jednak nie można odmówić jej specyficznego czaru, którym uwodzi widza. Film bawi i wzrusza. Jest jedną z przyjemniejszych propozycji komediowych ostatnich lat.Czy Lucyna to dziewczyna?
Polskie komedie romantyczne i obyczajowe powstawały nawet w latach 30. czego przykładem jest produkcja Czy Lucyna to dziewczyna? Główną bohaterką jest tytułowa Lucyna, która po skończeniu studiów pragnie podjąć pracę. Niestety nie jest temu przychylny jej ojciec, który uważa, że kobiety powinZakochaniny siedzieć w domu. Lucyna używa więc podstępu i przebiera się za mężczyznę, a następnie udaje do fabryki. Wszystko komplikuje się, gdy kobieta zakochuje się w koledze po fachu. Film wyreżyserował Juliusz Gardan, a w rolach głównych wystąpili Jadwiga Smolarska i Eugeniusz Bodo. Ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią klasykę kina.
Strony:
- 1
- 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj