Death Note

Tego zestawienia nie mógłbym sobie wyobrazić bez mojego ulubionego anime, które obecnie posiada zacny status kultowego i miało bardzo duży wpływ na światową popkulturę. Serial opowiada historię nastolatka, Lighta, który znajduje notatnik należący do Ryuka, jednego z Bogów Śmierci. Osoba, której imię do niego wpiszę, ginie. Chłopak postanawia w ten sposób oczyścić świat z przestępców. Na jego trop wpada genialny śledczy, L.  Świetna, pełna zwrotów akcji fabuła, genialne starcie dwóch fantastycznych, głównych bohaterów w połączeniu z nadprzyrodzonym elementem sprawiają, że to anime ogląda się z pełnym zaangażowaniem.

American Horror Story

Antologia grozy, która w doskonały  i świeży sposób bawi się oklepanymi już motywami z horrorów. Każdy sezon prezentuje inną historię, która porusza elementy znane z opowieści grozy. Dlatego w jednej serii doświadczymy strachu panującego w nawiedzonym domu, innym razem wybierzemy się na spotkanie czarownic, a w kolejnej odsłonie trafimy do tajemniczego i mrocznego szpitala. Twórcy w ciekawy sposób operują konwencją horroru, przez co serial ten wciąga widza w swoją opowieść i nie puszcza go aż do szczęśliwego, bądź nie, końca.

 Opowieści z krypty

Wyobraźcie sobie, że wybieracie się do starego i opuszczonego domu, w którego podziemiach spotykacie bardzo skorego do opowiadania historii zombie. Na dodatek ten niecodzienny gospodarz reprezentuje bardzo czarną odmianę humoru, którą przeszczepia do swoich anegdot. Na taki pomysł wpadli twórcy tego serialu. Każdy odcinek przedstawia odrębną, mrożącą krew w żyłach historię, którą w odpowiednio mroczny dla siebie sposób opowiada strażnik krypty. Teraz już zupełnie inaczej będziecie postrzegać wyrażenie bajki na dobranoc.

Strefa mroku

Kolejna kultowa produkcja w zestawieniu. Serial antologiczny łączący w sobie elementy między innymi takich gatunków jak horror i science-fiction. Każdy z epizodów prezentował inną historię, w której bohaterowie zostają wplątani w bardzo dziwne sytuacje, w większości związane ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Wśród twórców i aktorów tworzących program znalazły się takie gwiazdy jak Robert Redford, Bruce Willis, Morgan Freeman, Richard Donner czy George R.R. Martin. Myślę, że to wystarczy, aby przekonać Was do sprawdzenia tej produkcji.

Miasteczko Twin Peaks

Niepokojące, pełne tajemnic i grozy miasto na potrzeby telewizji stworzyli David Lynch i Mark Frost. Dzięki legendarnym twórcom widzowie otrzymali po raz pierwszy obraz sielskiego i pozornie bajkowego miejsca, które pod powłoką skrywa mroczne sekrety mieszkańców. A jest w czym wybierać, ponieważ w Twin Peaks spotkamy prawdziwa paletę barwnych postaci, począwszy od kelnerek, na głównym bohaterze, agencie FBI skończywszy. Dodajmy do tego kłębiące się na każdym rogu fabularne zawijasy i mylenie tropów, a w wyniku tego równania otrzymujemy historię, która nie pozwoli Wam zasnąć aż do zaskakującego finału.

Czy boisz się ciemności?

No właśnie, to pytanie zadają sobie twórcy tego programu. W każdym epizodzie widzowie mają do czynienia z grupą nastolatków, która postanowiła założyć groźnie brzmiące Stowarzyszenie Ciemności. Członkowie grupy spotykają się przy ognisku, gdzie opowiadają straszne i mroczne historie, które podobno zdarzyły się naprawdę. Tematyką opowieści przedstawianych na ekranie są szeroko pojęte zjawiska paranormalne od duchów po kosmitów, często będące zapożyczeniem ze słynnych miejskich legend.
Strony:
  • 1
  • 2
  • 3 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj