Premiery kinowe najbliższego weekendu to brak efektownych blockbusterów. Zamiast tego dostajemy kino z innej półki, które może zachwycić emocjami, opowiadaną historią, napięciem i wyśmienitymi kreacjami, czyli filmy Bogowie oraz Zaginiona dziewczyna. Dla małych i dużych natomiast znakomita animacja Pudłaki.
Każdy kolejny film Davida Finchera jest wielkim wydarzeniem, a według krytyków tym razem jest lepiej niż w Dziewczynie z tatuażem. Pojawia się wiele głosów mówiących, że Zaginiona dziewczyna to najlepszy film 2014 roku i jeden z kilku najlepszych samego reżysera. Z chwalonych elementów można wymienić klimat (charakterystyczne dla Finchera), aktorstwo (Ben Affleck szczególnie zachwyca) oraz fabułę, która jest nasycona szokującymi i wywołującymi emocje zwrotami akcji. W krytycznych opiniach można dostrzec narzekania na przejaskrawienie całej opowieści, zbyt duże skupienie się na komentarzu społecznym kosztem opowiadanej historii oraz niektóre zwroty akcji - szczególnie ten ostatni, prowadzący do rozczarowującego zakończenia. Fincher ganiony jest za zbyt wielkie zbliżenie się do Dziewczyny z tatuażem - opieranie się na oczywistościach i łopatologii również wymieniane jest w negatywnych uwagach. Warto jednak zaznaczyć, że Zaginiona dziewczyna zbiera w przeważającej większości pozytywnie opinie, więc coś w tym musi być.
[info] Wizjonerski thriller w reżyserii mistrza gatunku, Davida Finchera, nominowanego do Oscara twórcy "The Social Network", "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona", "Podziemnego kręgu", "Gry" i "Dziewczyny z tatuażem", ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn.
Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez siostrę zaginionej żony postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę. [/info]
[video-browser playlist="631707" suggest=""]
Nowy film animowany twórców Karoliny i tajemniczych drzwi oraz ParaNormana. Produkcja została stworzona animacją poklatkową, więc jest to coś bardzo wyjątkowego na tle filmów tworzonych komputerowo. Prace trwały wiele lat, a mnogość bardzo pochlebnych opinii wskazuje na to, że wyszło dobrze. Świetna i wciągająca historia dla widza w każdym wieku, uniwersalny humor, piękna sfera wizualna i dużo emocji. Niektórzy narzekają, że pojawiają się sceny straszne, które mogą nie być przeznaczone dla najmłodszych dzieci.
[info] Pod urokliwymi, brukowanymi uliczkami Serbridge mieszkają Pudłaki, psotne istoty, które nocami myszkują po mieście i kradną dzieci! A przynajmniej tak mówi legenda, w którą ludzie od zawsze wierzyli. Tak naprawdę Pudłaki to nieszkodliwe stworzonka, które noszą kartonowe pudła tak, jak żółwie noszą swoje skorupy, a na powierzchnię ziemi wychodzą tylko po popsute urządzenia i inne niepotrzebne ludziom rzeczy, które zmieniają w magiczne wynalazki. Kiedyś Pudłaki uratowały osieroconego chłopczyka, Eggsa, który zamieszkał z tą gromadką utalentowanych majsterkowiczów. Kiedy pewien nikczemny człowiek, Archibald Snatcher, postanowił zniszczyć Pudłaki, to właśnie Eggs wraz z zadziorną dziewczynką, Winnie, doprowadzi do tego, że ludzie i Pudłaki staną się dla siebie nawzajem życzliwi. [/info]
[video-browser playlist="631709" suggest=""]
Film zebrał wiele nagród na wrześniowym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Chwaliła publiczność, komplementowali dziennikarze i zachwycało się jury. Dramat biograficzny o życiu Zbigniewa Religii wzbudza wiele emocji, opowiada historię w sposób ciekawy i urzeka kreacją aktorską Tomasza Kota.
[info] "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. [/info]
[video-browser playlist="615351" suggest=""]