Programy dokumentalne/rozrywkowe:

PIĄTEK:

Solidarność - pierwszy przełom 20:00 PLANETE+ Opowieść o wydarzeniach, które rozegrały się w Polsce pomiędzy sierpniem 1980 roku a ogłoszeniem stanu wojennego. Począwszy od strajku rozpoczętego 14 sierpnia w Stoczni Gdańskiej, poprzez utworzenie pierwszego w bloku wschodnim niezależnego związku zawodowego, do którego przystąpiło 10 milionów osób. Atutem filmu są bogate materiały archiwalne i wywiady z bohaterami tamtych dni. Zobacz także: 1000 lat historii: Chiny – 21:00 (National Geographic)

SOBOTA:

Prawda o rzeczach podstawowych 22:00 PLANETE+ Sylwetka znanego operatora, reżysera i producenta filmów dokumentalnych przedstawiona na tle najnowszej historii Polski. Urodzony w 1946 roku Michał Bukojemski już od kilku dekad przygląda się rodzimej rzeczywistości. Filmował lata PRL-u i stanu wojennego, upadek komunizmu oraz nową Polskę. Tym razem kamera skierowana jest na niego. Opowie o tym, jakie wydarzenia wywarły na nim największe wrażenie i jak poszukiwał prawdy w czasach wszechobecnej propagandy. Zobacz także: Tajemnice oceanów – 21:00 (Discovery Historia)

NIEDZIELA:

Niewygodna historia Dzikiego Zachodu 22:00 PLANETE+ Twórcy dokumentu zabierają widzów w podróż śladami dawnych mieszkańców Dzikiego Zachodu, sprzed czasów amerykańskiej ekspansji. W XIX wieku Stany Zjednoczone stopniowo zaczęły poszerzać swoje terytorium w kierunku zachodnim. Kupiły Luizjanę od Francji i Florydę od Hiszpanii. W latach 1846-48 w efekcie prowadzonej przez nie wojny Meksyk utracił połowę swego terytorium, w tym Kalifornię. Autorzy filmu szukają śladów po dawnych osadnikach, którzy wyruszyli na nowe ziemie. Starają się ustalić, co się z nimi stało.
Strony:
  • 1
  • 2
  • 3 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj