Welcome Home (1925)

Trudno powiedzieć, czy to pierwszy film w historii, w którym pojawiły się relacje z teściami – ale na pewno jest jednym z pierwszych. Starszy mężczyzna Prouty (Luke Cosgrave) przychodzi niespodziewanie do małego mieszkania swojego syna i synowej i oznajmia, że chce u nich zamieszkać. Fred (wspaniały Warner Baxter!) i Nettie (Lois Wilson) dokładają wszelkich starań, aby ta wizyta była dla ojca szczęśliwa i przyjemna. Jednak po kilku dniach jego obecność zaczyna coraz bardziej wpływać na życie domowników i wkrótce staje się źródłem konfliktu małżonków. Nettie nie wytrzymuje i mówi mężowi, że aby ich związek przetrwał, ojciec musi się wyprowadzić. Dla miłośników kłótni synowych z teściami – pozycja obowiązkowa.

My Big Fat Greek Wedding (2002)

Grecka rodzina Portokalos mieszka w USA. Wszyscy jej członkowie martwią się o Toulę (Nia Vardalos), która w wieku 30 lat wciąż pozostaje niezamężna. Pewnego dnia w biurze podróży swojej ciotki dziewczyna spotyka przystojnego Iana Millera (John Corbett) i zakochuje się w nim ze wzajemnością. Wkrótce też Ian prosi ją o rękę. Zanim jednak para stanie na ślubnym kobiercu, narzeczony Touli musi zostać zaakceptowany nie tylko przez jej rodziców, ale także całą, liczną i zwariowaną rodzinę. Niestety Ian ma jedną poważną wadę – nie jest Grekiem. Urocza i lekka komedia, której autorzy z czułością śmieją się z charakterystycznych cech swoich rodaków.

Kotch (1971)

Niezwykle ciepły i wzruszający film o relacji nie tylko z teściem, ale także z wnukiem. Joseph jest 72-letnim wdowcem i przyjeżdża do swojego syna Gerarda w odwiedziny. Ku nie zadowoleniu jego żony, Kotch zadomowia się na dobre. Wilma jest przerażona perspektywą mieszkania na stałe pod jednym dachem ze zdziwaczałym według niej starszym panem. Synowa uważa też, że teść ma zły wpływ na małego Duncana. Zadręcza męża, by nakłonił ojca do zamieszkania w domu starców. Ze wszystkich filmów w tym zestawieniu, ten naprawdę warto dorwać i zobaczyć. Niegdyś często emitowany był w polskiej telewizji.

An Unfinished Life (2005)

Niedokończone życie opowiada historię młodej kobiety i jej córki, która po stracie męża postanawia zamieszkać ze swoim teściem w niewielkim miasteczku w stanie Wyoming. Mężczyzna niechętnie otwiera jej drzwi, obwiniając ją za śmierć swojego syna. Z czasem dzięki rezolutnej wnuczce udaje się przekonać dziadka, że warto zmienić swoje uczucia – nienawiść przemienić w miłość. Film Lasse Hallstroma to typowa i szablonowa produkcja, która wyróżnia się przede wszystkim obsadą. Robert Redford, Jennifer Lopez i Morgan Freeman – chociażby dla tych nazwisk warto go obejrzeć.

Easy Virtue (2008)

Wojna domowa to historia brytyjskiej rodziny – arystokratycznej i ze wspaniałym rodowodem. Najlepsze lata ma jednak za sobą, a chwała przebrzmiewa i ugina się pod ciężarem długów. Tylko jedna osoba w rodzinie zdaje się interesować trudną sytuacją – lady Whittaker. Jej zgorzkniały mąż ma wszystko w nosie, córki polują na mężów, zaś syn baluje w europejskich metropoliach. W końcu postanawia jednak wrócić na łono rodziny. W innych okolicznościach byłaby to wiadomość radosna. Niestety młody panicz nie jest sam. Towarzyszyć mu będzie piękna i niezależna żona, która jest Amerykanką! Lady Whittaker ma spore problemy z przełknięciem tej gorzkiej wiadomości. Po przyjeździe pary rozpoczyna się wojna pozycyjna, w której jedynym sojusznikiem młodej żony nie jest jej mąż, lecz teść.
Strony:
  • 1
  • 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj