Pod koniec lutego swoją premierę miało Torment: Tides of Numenera. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować tekst z 10 najlepszymi, przynajmniej naszym zdaniem, grami RPG. Kolejność gier na liście jest przypadkowa.
Oczywiście, jak to zwykle bywa w przypadku takich tekstów, zestawienie jest bardzo subiektywne. Z tego też powodu zachęcam Was do podawania swoich propozycji w komentarzach.
Zapoczątkowana w 2009 roku seria
Mass Effect to dla wielu osób jedne z najlepszych gier w historii. Trudno się temu dziwić, bowiem studio BioWare stanęło tutaj na wysokości zadania i przygotowało ciekawą opowieść science-fiction, pełną interesujących postaci, dialogów oraz zwrotów akcji. Cykl ten oferuje również całkiem ciekawą rozgrywkę, w której klasyczne elementy RPG uzupełniono dynamiczną walką w czasie rzeczywistym z możliwością aktywowania aktywnej pauzy, w trakcie której możemy wydawać polecenia naszym towarzyszom.
Gra-legenda i absolutna klasyka gatunku, która w momencie premiery została doceniona praktycznie przez wszystkie liczące się serwisy i magazyny o grach. Chwalono niemal wszystkie elementy tej produkcji, począwszy od oprawy graficznej, poprzez przeniesienie zasad z Advanced Dungeons & Dragons do gry komputerowej, a na interesujących postaciach i historii kończąc. Nie sposób pominąć również pełnej polskiej wersji językowej, która na długo ustaliła standardy dubbingu w grach. Kwestię: "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę", wypowiadaną przez Piotra Fronczewskiego znają niemal wszyscy.
Maskarada to jeden z wyjątków na liście – jest to gra, której oceny odbiegają od innych produkcji w tym zestawieniu. Nie da się bowiem ukryć, że
Vampire miało pewne usterki techniczne w momencie premiery, co przełożyło się na takie, a nie inne przyjęcie. Poza tym
Vampire: The Masquerade – Bloodlines jest jednak bardzo interesującą grą RPG, a zarazem jedną z najlepszych gier o wampirach, które kiedykolwiek się ukazały.
Kolejna pozycja na liście to gra wyjątkowa i to z kilku powodów. Przede wszystkim
Planescape Torment postawiło na zupełnie inną historię. W odróżnieniu od konkurencyjnych gier RPG nie ratujemy tutaj świata, a dążymy do odkrycia prawdy o głównym bohaterze – Bezimiennym. W grze pojawiło się mnóstwo zapadających w pamięć towarzyszy i postaci, które spotkamy na naszej drodze, takich jak mówiąca czaszka o imieniu Morte. Również rozgrywka odbiegała od innych gier z tego okresu, skupiając się przede wszystkim na dialogach i odkrywaniu historii, a nie walce.
Już pierwsza część serii
Fallout cieszyła się dużym uznaniem, zarówno ze strony graczy, jak i krytyków, jednak sequel uznawany jest za produkcję pod każdym względem lepszą. Poprawiono tutaj praktycznie wszystkie elementy, począwszy od samego modelu rozgrywki, poprzez rozmiary świata, a na większej liczbie dostępnego wyposażenia skończywszy.
Fallout 2 w momencie premiery był grą, która zachwycała swoją obszernością.
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h