Podczas meczu pomiędzy Danią a Belgią, który odbędzie się w czwartek 17 czerwca o godzinie 18:00, kibice zobaczą nie tylko rozgrywkę pomiędzy dwoma reprezentacjami. Okazuje się, że belgijska drużyna chce uhonorować Christiana Eriksena, który kilka dni temu w wyniku ataku serca zasłabł w trakcie meczu z Finlandią, a medycy musieli stoczyć walkę o jego życie. Co zobaczymy na boisku?

EURO 2020: Christian Eriksen uhonorowany podczas meczu

Na co dzień Christian Eriksen gra w barwach Interu Mediolan, w którym występuje również belgijski piłkarz Romelu Lukaku. Klubowi koledzy powinni stanąć naprzeciwko siebie na boisku w czwartkowym meczu, jednak tak się nie stanie ze względu na stan zdrowia Eriksena. Lukaku był tak wstrząśnięty dramatycznym zasłabnięciem piłkarza i próbą jego reanimacji, że nie tylko zadedykował mu bramkę, którą strzelił w meczu z Rosją, ale również postanowił go odwiedzić w szpitalu.  Belgia zmierzy się z Danią na stadionie w Kopenhadze, więc będzie to wyjątkowy mecz dla wszystkich Duńczyków. Belgijczycy postanowili, że przerwą rozgrywkę w 10. minucie. Tę decyzję wyjaśnił Lukaku na konferencji prasowej:
W dziesiątej minucie meczu - ze względu na numer 10 na koszulce Eriksena - przerwiemy grę, aby brawami oddać mu hołd. Po meczu wyślę mu wiadomość. Teraz Christian powinien być z rodziną.
Najprawdopodobniej rozgrywka zostanie przerwana poprzez wykopanie piłki w aut.  Przypomnijmy, że 12 czerwca odbył się mecz pomiędzy reprezentacjami Danii i Finlandii. W pewnym momencie Christian Eriksen zasłabł na boisku, a medycy musieli przystąpić do czynności ratunkowych z powodu nagłego zatrzymania krążenia. Wiadomo, że pomocnik duńskiej drużyny przebywa w szpitalu, a jego stan jest stabilny. Mecz grupy B: Dania - Belgia (Kopenhaga) można zobaczyć w czwartek 17 czerwca o godzinie 18:00 na antenie TVP 2 i TVP Sport. https://www.instagram.com/p/CQIbbREAXo5/ https://www.instagram.com/p/CQDeMEZqDod/ https://www.instagram.com/p/CQNyJxptskZ/
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)