Nadchodzący serial Runaways skupia się na grupie nastolatków, którzy odkrywają, że ich rodzice są superzłoczyńcami. W związku z tym, że od tej pory bohaterowie nie czują się bezpieczni w swoich domach, decydują się na ucieczkę. Serial zadebiutuje pod koniec miesiąca, a już teraz możemy rzucić okiem na jego oficjalne recenzje. Krytycy z ocenili produkcję w głównej mierze pozytywnie, podobnie jak nasz redaktor naczelny, Dawid Muszyński, który napisał:
Runaways będzie obok The Gifted: Naznaczeni silnym serialem osadzonym w świecie superbohaterów Marvela. Opowiadającym historię skierowaną do młodszego odbiorcy, który ma mniejsze wymagania estetyczne, ale docenia ciekawy scenariusz i szybkie tempo opowieści. Wielbiciele produkcji typu teenage drama też się do niego szybko przekonają.
Całą treść naszej recenzji możecie przeczytać tutaj. Oto fragmenty opinii innych krytyków:

Forbes

Dziwaczność tego serialu to dla Marvela zupełnie nowy poziom, który na dodatek okazuje się świetną zabawą. Jeśli publiczność przebrnie przez wyjątkowo powolną premierę, rozpocznie się intryga, która nabierze tempa i zaoferuje kilka dzikich zwrotów. To ma szansę przyciągnąć nawet najbardziej cynicznych spośród widzów Marvela. Największą siłą serialu jest kwestia relacji międzyludzkich, rodem z opery mydlanej. Wszystkie te dzieciaki są fenomenalne. Jeśli macie nadzieję na Życie na fali z dodatkiem supermocy, nie zawiedziecie się. Ogólnie rzecz biorąc, to bardzo solidny start jeśli chodzi o współpracę Marvela i Hulu. Czasem jest odrobinę nieudolnie, ale szybko zostaje to przykryte chętnie podejmowanym ryzykiem, jakiego nie widzieliśmy prawdopodobnie od czasów zeszłorocznego Luke'a Cage'a.

The Hollywood Reporter

Opowieść podręcznej była niechybnie największym sukcesem Hulu. Adaptacja Margaret Atwood zdobyła Emmy, stałą się probierzem popkultury i podniosła markę Hulu, która do tej pory kojarzona była przede wszystkim z niesatysfakcjonującymi dramatami i niszowymi komediami. Pomimo kreatywnego zespołu twórców - Marvela, Josha Schwartza i Stephanie Savage - nowy serial Runaways nie przeskakuje poprzeczki w swojej kategorii, ale i tak jest solidną pozycją w portfolio.

EW

Niezwykle różnorodne charakteryzacje zespołu i przyjemna dla oka sceneria stają się bogatą panoramą współczesnej kultury Los Angeles. Można to poczuć już w sekwencji otwierającej z soundtrackiem Siddharthy Khosli. Napisy zatrzymują się nad wspaniałymi domami, wysokimi bramami i ogromnymi podwórkami. Jest tu pewna żyłka czarnej komedii i ułamek satyry, co tylko pogłębia i uwyraźnia przypadek nastolatków. No bo: mieć TAKI dom? To wręcz trzeba być superzłoczyńcą.

CBR

Mądrze napisany i napięty, Runaways zachwyca publiczność mocnymi występami i rewelacjami następującymi jedna po drugiej, a jednocześnie wyciąga na wierzch jeszcze więcej tajemnic: Kim albo czym jest ten zwiędły człowiek pod opieką Leslie Dean? Jak i dlaczego umarli Amy Minoru i Hernandezes? Co tak właściwie knuje Pride? I - co najważniejsze - co zrobią jej członkowie, gdy odkryją, że dzieciaki znają prawdę? Dojście do prawdy jest warte ceny subskrypcji Hulu.

Comicbookmovie

Debiutancki owoc współpracy Hulu i Domu Pomysłów jest przy okazji jedną z najwierniejszych adaptacji komiksowych jakie pojawiły się dotąd na ekranach. Choć istnieją odchylenia, zarówno małe jak i trochę większe, DNA stworzone przez Briana K. Vaughana i Adriana Alphonę leży u podstaw każdej postaci (...) Runaways błyszczy przede wszystkim dzięki temu, że może swobodnie oddychać - pozwala małym elementom na pełen rozwój i dynamicznie zwiększa tempo. Popycha do działania zarówno nastolatków jak i ich rodziców, często stawiając ich w nietypowych sytuacjach. Tak niewiele można zawrzeć w 20-stronnicowym komiksie, a teraz, cały zespół pracuje nad tym, by rozwinąć wszystko w zupełnie nowych kierunkach.
Mniej entuzjastyczni są krytycy z portalu Collider:

Collider

Jestem wielkim fanem oryginalnych komiksów Briana K. Vaughana, jednak showrunnerzy Josh Schwartz i Stephanie Savage nadają historii nastolatków i rodziców zupełnie nowy kierunek. Niestety, w większości okazuje się on bezcelowy, bo na wierzch narracji za każdym razem wypływają tylko konspiracje i spiski. W pierwszych czterech epizodach (czyli jedynych, które zaoferowano do recenzowania z całego sezonu liczącego 10 odcinków), nastolatkowie nawet nie zaczynają uciekać. Zamiast tego tkwią w miejscu, rozglądają się, badają, a serial śledzi losy szóstki młodych ludzi i wszystkich z rodziców. To sprawia, że serial nie ma ostrości ani energii, które tak przyjemnie sprawdzały się w komiksach.
W chwili obecnej serial cieszy się wynikiem 100% w serwisie Rotten Tomatoes (11 na 11 recenzji zamieszczonych w portalu jest pozytywnych). Współczynnik wynosi 8.47/10. ‌Runaways będzie mieć swoją premierę 21 listopada.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj