Pierwszą pozycją Dana Simmonsa zapowiedzianą przez Maga jest Ilium - pierwszy tom dylogii, w której autor w konwencji science fiction dokonuje rekonstrukcji wydarzeń opisanych w klasycznym poemacie Homera. Premiera książki była początkowo planowana na maj tego roku, ale została przesunięta na 7 sierpnia. Książka ukaże się w twardej oprawie i będzie kosztować 69,00 zł. Druga książka to chyba najsłynniejsza powieść w dorobku Simmonsa, czyli Hyperion. Wznowienie - w nowym przekładzie Wojciecha Szypuły - ukaże się w serii "Artefakty". Książka również ukaże się w twardej oprawie, będzie miała 624 strony, a planowana cena to 49,00 zł. "Hyperion" trafi do sprzedaży 9 września. Przypominamy jednocześnie, że niedawno stacja SyFy poinformowała, że planuje serialową ekranizację "Hyperiona".
Źródło: Mag
W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być może metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.
Źródło: Mag
Na Marsie, u stóp wulkanu Olympus Mons rozgorzała pod kontrolą bogów wojna trojańska. Wydarzenia obserwuje sam Zeus ze swą olimpijską rodziną oraz Thomas Hockenberry, pochodzący z dwudziestego pierwszego wieku profesor literatury klasycznej, któremu przypadnie również rola pionka w wewnętrznych spiskach podstępnych bogów i zawistnych bogiń. Tymczasem na Ziemi niewielka grupa ludzi poszukuje utraconej przeszłości i straszliwej prawdy o świecie. Z okolic Jowisza z kolei wyrusza ekspedycja czterech rozumnych maszyn, których zadaniem jest zbadać i ewentualnie zlikwidować źródło dziwnych kwantowych zakłóceń stanowiących potencjalne źródło katastrofy na kosmiczną skalę. Zakłócenia koncentrują się wokół wulkanicznego stożka, wznoszącego się na wiele kilometrów ponad terraformowaną powierzchnię Czerwonej Planety.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj