Będzie serial oparty na książce SF „Hyperion”!

Bradley Cooper pracował kilka lat nad tym, by dostać szansę realizacji jego ulubionej książki "Hyperion" Dana Simmonsa. Stacja Syfy daje zielone światło na serial!

Bradley Cooper pracował kilka lat nad tym, by dostać szansę realizacji jego ulubionej książki "Hyperion" Dana Simmonsa. Stacja Syfy daje zielone światło na serial!

Stacja Syfy kontynuuje swoją gigantyczną ofensywę, mającą na celu dostarczanie wielbicielom science fiction wysokiej jakości seriali. Do adaptacji "Hyperion" doprowadził sam Bradley Cooper, który jest wielkim fanem książki i pracował nad tym przez 4 lata.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy napisał szkic scenariusza razem z Conalem Byrnem. Zanieśli go do nagrodzonego Oscarem producenta Grahama Kinga ("Argo", "The Departed"). I na tym skończył się napływ informacji aż do dziś, kiedy stacja Syfy oficjalnie dała zielone światło na stworzenie serialu.

Bradley Cooper, Graham King i Todd Phillips ("The Hangover") będą producentami wykonawczymi. Itamar Moses ("Boardwalk Empire") napisze scenariusz. Za produkcję odpowiada Universal Cable Productions. Sam Bradley Cooper mówił, że marzył, aby wyreżyserować film oparty na książce Dana Simmonsa. W oświadczeniu prasowym nie ma jeszcze ujawnionego nazwiska reżysera i nie wiadomo, czy kandydatura Coopera jest brana pod uwagę.

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

 

W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny, na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona jednak, być może, metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów będzie mógł przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć. [opis wydawcy]

- To absolutny zaszczyt mogąc wejść do świata stworzonego przez Dana Simmonsa, który jest bezapelacyjnie jedną z największych prac science fiction, i pomóc w jego realizacji dla telewizyjnego widza - opowiada Cooper.

Dave Howe z Syfy mówi, że jest to kontynuacja strategii stacji, by współpracować z najlepszymi twórcami przy realizacji najbardziej kreatywnej rozrywki. W produkcji są takie seriale jak "Childhood's End" oparty na "Końcu dzieciństwa" Arthura C. Clarke'a, "The Expanse" oparty na "Przebudzeniu Lewiatana" Jamesa S.A. Coreya, "The Magicians" oparty na książkach Leva Grossmana, "51st State" o futurystycznych więźniach, thriller szpiegowski "Incorporated", "Spin" oparty na książkach Roberta Charlesa Wilsona, "Ronin" oparty na komiksie Franka Millera, czy western sf "Wynnona Earp". Ostatnio serial "12 Monkeys" zbierał pochlebne opinie i powróci z 2. sezonem.

- "Hyperion" to arcydzieło science fiction. Uniwersum Dana Simmonsa jest unikalne, mroczne i wciągające, a ta kreatywna ekipa jest fantastyczna - tłumaczy Jeff Wachtel z NBC Universal.

"Hyperion" został wydany w Polsce nakładem wydawnictwa MAG. Jego adaptacja ma być tzw. "event series" - to nazwa, której używa się, gdy projekt ma być jednorazowym telewizyjnym wydarzeniem. Z reguły event series zamykają się w 10 odcinkach o większym budżecie, aczkolwiek w przypadku "Hyperiona" na tę chwilę w tej kwestii niczego nie wyjawiono. Używa się tego sloganu po to, by przykuć uwagę widza i zapowiedzieć im coś większego i ciekawszego. Więcej szczegółów nie wyjawiono.

Źródło: MAG
Źródło: MAG

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV