Zawsze masz nadzieję, że wszystkim spodoba się to, co zrobisz. Byłoby wspaniale, gdyby 100% ludzi to pokochało, ale tak się nie stało. Możesz tak ugrzęznąć w tym, co sądzi opinia publiczna, że spędzasz całe życie, przeglądając Google i próbując znaleźć ludzi, którzy mieli takie czy inne zdanie.
Z kolei w tym samym wywiadzie Weiss dodał:
Nawet bardzo pozytywne opinie sprawiają, że czujesz się dziwnie, zgrzytasz zębami i denerwujesz się. Te opinie uzależniają i gdy tylko doszliśmy do siebie (ostatni raz korzystałem z Google w 2013 roku) poziom stresu w naszym życiu spadł z dnia na dzień o około 50%.
Przyznali też, że nawet jeśli prywatnie zgodziliby się z krytyką Gry o tron to nie przyniosłoby to korzyści im samym, HBO ani tysiącom innych osób, które pracowały nad serialem. Ponadto twórcy zauważyli, że choć internauci potrafią być bardzo wrogo nastawieni i wpływać na opinie innych, to osobiste kontakty z fanami są znacznie bardziej pozytywne. Weiss powiedział, że przyzwoitość pojawia się wtedy, gdy ludzie uznają cię za (prawdziwą) osobę i odwrotnie. Jednak gdy następuje przejście z interakcji międzyludzkich do Internetu dzieje się coś, co popycha sprawy w szczególnie agresywnym kierunku. Na koniec twórca dodał, że ostatnio obejrzał Grę o tron jeszcze raz. Z kolei Benioff powiedział, że nie oglądał go od czasu finału.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj