Marvel w komiksach błędnie odnosi się do wagi Mjolnira? Tak uważa słynny astrofizyk Neil deGrasse Tyson, krytykując przy okazji same mięśnie Thora.
Jeśli znany na całym świecie astrofizyk
Neil deGrasse Tyson zabiera się za naukowe kwestie, do których w swoich komiksach odnosi się Marvel, wiedzcie, że wióry będą lecieć. Tym razem naukowiec wziął sobie na celownik jednego z najsłynniejszych herosów Domu Pomysłów, Thora, jak również jego nieodłączny młot, Mjolnir.
DeGrasse Tyson najpierw skrytykował na swoim koncie na Twitterze... mięśnie boga burzy i piorunów. Wychodzi on bowiem z założenia, że jeśli Thor faktycznie posiada boskie przymioty, to tak potężne umięśnienie nie jest mu w zasadzie do niczego potrzebne. Naukowiec już kilka miesięcy temu chwalił pokazanie w filmie
Avengers: Koniec gry superbohatera ze sporą nadwagą, zwracając uwagę, że ta w żadnym stopniu nie przeszkadzała mu w używaniu swoich mocy. Wielu internautów odpowiedziało astrofizykowi w ten sposób, że Thor chce po prostu... dobrze wyglądać.
Pomysłodawca nowej odsłony serialu
Kosmos później przeszedł jednak do kolejnej kwestii - wagi Mjolnira. Przywołał on jedną z kart kolekcjonerskich, którą Marvel wypuścił na rynek w 1991 roku; napisano na niej, że młot waży niecałe 20 kg, przy czym nie dookreślono, w której części wszechświata. DeGrasse Tyson zauważa, że wykonany z asgardzkiego metalu Uru przedmiot w różnych rejonach kosmosu zmienia swoją wagę z powodu odmiennych wartości grawitacji. Według jego obliczeń Mjolnir na Ziemi musiałby ważyć blisko 64 tony. Wpis naukowca skomentował scenarzysta komiksów,
Donny Cates:
Neil, nie zmuszaj mnie do tego, abym ci tłumaczył Thora.
Astrofizyk zamieścił jeszcze jeden tweet, w którym potwierdził po raz kolejny, że uniwersum Marvela z naukowego punktu widzenia odpowiada mu bardziej niż uniwersum DC:
Jako naukowiec skłaniam się bardziej ku uniwersum Avengers, ponieważ większość z tamtejszych superbohaterów zaczynała jako naukowcy lub wchodziła w posiadanie swoich mocy w wyniku fikcyjnych, ale zawsze naukowych eksperymentów (a nie np. magii).
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h