Zakres i różnorodność treści Netfliksa, powszechnie uważane za mocną stronę naszej oferty i zapewniające maksimum wyboru dla brytyjskich odbiorców, mogą również stać się potencjalnym źródłem problemów z punktu widzenia zgodności z przepisami wchodzącymi w zakres kompetencji Ofcomu. Bez nakreślenia większej jasności co do zakresu i stosowania tych przepisów, znacznie łatwiej byłoby zapobiegawczo usunąć treści z naszego katalogu w Wielkiej Brytanii.
Netflix wskazuje również, że przyjęcie ustawy może stworzyć ryzyko zaistnienia "turystyki reklamacyjnej" - osoby spoza Wielkiej Brytanii mogłyby same składać skargi na platformę do Ofcomu. Platforma akcentuje, że istnieje zasadnicza różnica między portalami VOD a nadawcami tradycyjnymi; w przypadku pierwszych z nich odbiorca "aktywnie uczestniczy" w procesie podejmowania decyzji co do samego oglądania.
W podobnym tonie kilka dni temu o projekcie brytyjskiej ustawy wypowiedzieli się przedstawiciele Disney+.
Według ostatnich badań Netflix jest najpopularniejszą platformą VOD w Wielkiej Brytanii, posiadając na tamtejszym rynku ok. 17 mln subskrybentów.
Netflix - najlepsze seriale oryginalne w historii
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj