Reed Hasting podczas konferencji na targach CES 2016 ogłosił, że włączają w 2016 roku platformę Netflix w 130 nowych krajach. Wymienia tutaj m.in. Polskę, Azerbejdżan, Wietnam, Nigerię, Rosję, Arabię Saudyjską, Koreę Południową, Turcję i Indonezję. Od dziś te wszystkie kraje mają platformę Netflix.

Zobacz też: Netflix w Polsce – jak zacząć, co oglądać?

Twierdzi on, że konsumenci chętnie zapłacą uczciwą cenę za legalny dostęp do filmów i seriali w VOD, zamiast ściągać pirackie wersje. Mówi, że jest to wielkie wyzwanie zrobić to globalnie, tak jak będą to realizować w 2016 roku z uwagi na prawa autorskie do wszelkich produkcji. Jednocześnie ruszyła oficjalna polska strona platformy Netflix pod adresem netflix.pl. Z niej dowiadujemy się, że dostępne są trzy pakiety:
  • Basic - 7,99 euro/ok. 35 zł,
nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, brak HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 1 ekranie
  • Standard - 9,99 euro/43 zł
nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 2 ekranach
  • Premium - 11,99 euro/52 zł
nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD i Ultra HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 4 ekranach. Przypomnijmy, że Netflix jest jedną z najpopularniejszych i największych platform VOD na świecie. Odpowiada też za produkcję popularnych seriali jak House of CardsDaredevilOrange Is the New Black, Narcos czy Marvel's Jessica Jones. Platforma także zajmuje się produkcją filmów - niedawno zrealizowali takie tytuły jak Beasts of No Nation oraz Crouching Tiger Hidden Dragon: Sword of Destiny. Pod koniec 2014 roku polska branża wypowiadała się o prawdopodobnym wejściu Netfliksa w sposób negatywny, twierdząc, że nie mają szans na sukces. Wypowiedzi ekspertów można przeczytać tutaj. Dodatkowo osoba z rady nadzorczej telewizji TVN otwarcie mówił, że nie traktują Netfliska jako zagrożenie - o tym możecie przeczytać tutaj. Polska wersja portalu IGN skontaktowała się z Jesse Alanisem z Netfliksa, który udzielił kilku ważnych informacji. W najbliższych dniach zostanie przygotowana pełne spolszczenie strony (w tym ustawienia, napisy, sposoby płatności). Wyjawia, że na obecną chwilę nie mogą udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferują z uwagi na ograniczenia licencyjne. Pod tym linkiem po zarejestrowaniu można przejrzeć pozycje dostępne w Polsce. Twierdzi, że cały czas nad nią pracują, więc może zmieniać się w co chwilę.  
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj