Repertuar kin Nowość Program TV

Netflix oficjalnie w Polsce!

Dziś podczas targów CES 2016 prezes platformy Netflix, Reed Hastings ogłosił kraje, w których zadebiutują w 2016 roku. Wśród nich oficjalnie jest Polska!

Reed Hasting podczas konferencji na targach CES 2016 ogłosił, że włączają w 2016 roku platformę Netflix w 130 nowych krajach. Wymienia tutaj m.in. Polskę, Azerbejdżan, Wietnam, Nigerię, Rosję, Arabię Saudyjską, Koreę Południową, Turcję i Indonezję. Od dziś te wszystkie kraje mają platformę Netflix.

Zobacz też: Netflix w Polsce – jak zacząć, co oglądać?

Twierdzi on, że konsumenci chętnie zapłacą uczciwą cenę za legalny dostęp do filmów i seriali w VOD, zamiast ściągać pirackie wersje. Mówi, że jest to wielkie wyzwanie zrobić to globalnie, tak jak będą to realizować w 2016 roku z uwagi na prawa autorskie do wszelkich produkcji.

Jednocześnie ruszyła oficjalna polska strona platformy Netflix pod adresem netflix.pl. Z niej dowiadujemy się, że dostępne są trzy pakiety:

  • Basic – 7,99 euro/ok. 35 zł,

nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, brak HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 1 ekranie

  • Standard – 9,99 euro/43 zł

nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 2 ekranach

  • Premium – 11,99 euro/52 zł

nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD i Ultra HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 4 ekranach.

Przypomnijmy, że Netflix jest jedną z najpopularniejszych i największych platform VOD na świecie. Odpowiada też za produkcję popularnych seriali jak House of CardsDaredevilOrange Is the New Black, Narcos czy Marvel’s Jessica Jones. Platforma także zajmuje się produkcją filmów – niedawno zrealizowali takie tytuły jak Beasts of No Nation oraz Crouching Tiger Hidden Dragon: Sword of Destiny.

Pod koniec 2014 roku polska branża wypowiadała się o prawdopodobnym wejściu Netfliksa w sposób negatywny, twierdząc, że nie mają szans na sukces. Wypowiedzi ekspertów można przeczytać tutaj. Dodatkowo osoba z rady nadzorczej telewizji TVN otwarcie mówił, że nie traktują Netfliska jako zagrożenie – o tym możecie przeczytać tutaj.

Polska wersja portalu IGN skontaktowała się z Jesse Alanisem z Netfliksa, który udzielił kilku ważnych informacji. W najbliższych dniach zostanie przygotowana pełne spolszczenie strony (w tym ustawienia, napisy, sposoby płatności). Wyjawia, że na obecną chwilę nie mogą udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferują z uwagi na ograniczenia licencyjne. Pod tym linkiem po zarejestrowaniu można przejrzeć pozycje dostępne w Polsce. Twierdzi, że cały czas nad nią pracują, więc może zmieniać się w co chwilę.

 

Źródło: theverge.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Powiązane Artykuły

Dawid Rydzek
-

Które seriale powinien uratować Netflix

Longmire dzięki Netflixowi powróci z 4. sezonem. Oto seriale, na których ożywienie wciąż czekamy.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze książki 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2018 roku. Lista będzie aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – analiza…

Godzilla 2: Król potworów doczekał się pełnego zwiastuna. Tak jak poprzedni mówi o filmie więcej,…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 12 –…

Wikingowie w kolejnym odcinku nie zachwycają. Znów dużo scen o niczym, nudne postacie i słabe…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?