Netflix oficjalnie w Polsce!

Dziś podczas targów CES 2016 prezes platformy Netflix, Reed Hastings ogłosił kraje, w których zadebiutują w 2016 roku. Wśród nich oficjalnie jest Polska!

Reed Hasting podczas konferencji na targach CES 2016 ogłosił, że włączają w 2016 roku platformę Netflix w 130 nowych krajach. Wymienia tutaj m.in. Polskę, Azerbejdżan, Wietnam, Nigerię, Rosję, Arabię Saudyjską, Koreę Południową, Turcję i Indonezję. Od dziś te wszystkie kraje mają platformę Netflix.

Zobacz też: Netflix w Polsce – jak zacząć, co oglądać?

Twierdzi on, że konsumenci chętnie zapłacą uczciwą cenę za legalny dostęp do filmów i seriali w VOD, zamiast ściągać pirackie wersje. Mówi, że jest to wielkie wyzwanie zrobić to globalnie, tak jak będą to realizować w 2016 roku z uwagi na prawa autorskie do wszelkich produkcji.

Jednocześnie ruszyła oficjalna polska strona platformy Netflix pod adresem netflix.pl. Z niej dowiadujemy się, że dostępne są trzy pakiety:

  • Basic – 7,99 euro/ok. 35 zł,

nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, brak HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 1 ekranie

  • Standard – 9,99 euro/43 zł

nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 2 ekranach

  • Premium – 11,99 euro/52 zł

nielimitowane oglądanie seriali i filmów na każdym ekranie (tv, laptop, tablet, telefon), możliwość anulowania subskrypcji w każdej chwili, dostępne zwykłe HD i Ultra HD, darmowy pierwszy miesiąc, jednocześnie można oglądać na 4 ekranach.

Przypomnijmy, że Netflix jest jedną z najpopularniejszych i największych platform VOD na świecie. Odpowiada też za produkcję popularnych seriali jak House of CardsDaredevilOrange Is the New Black, Narcos czy Marvel’s Jessica Jones. Platforma także zajmuje się produkcją filmów – niedawno zrealizowali takie tytuły jak Beasts of No Nation oraz Crouching Tiger Hidden Dragon: Sword of Destiny.

Pod koniec 2014 roku polska branża wypowiadała się o prawdopodobnym wejściu Netfliksa w sposób negatywny, twierdząc, że nie mają szans na sukces. Wypowiedzi ekspertów można przeczytać tutaj. Dodatkowo osoba z rady nadzorczej telewizji TVN otwarcie mówił, że nie traktują Netfliska jako zagrożenie – o tym możecie przeczytać tutaj.

Polska wersja portalu IGN skontaktowała się z Jesse Alanisem z Netfliksa, który udzielił kilku ważnych informacji. W najbliższych dniach zostanie przygotowana pełne spolszczenie strony (w tym ustawienia, napisy, sposoby płatności). Wyjawia, że na obecną chwilę nie mogą udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferują z uwagi na ograniczenia licencyjne. Pod tym linkiem po zarejestrowaniu można przejrzeć pozycje dostępne w Polsce. Twierdzi, że cały czas nad nią pracują, więc może zmieniać się w co chwilę.

 

Źródło: theverge.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Powiązane Artykuły

Dawid Rydzek
0 -

Które seriale powinien uratować Netflix

Longmire dzięki Netflixowi powróci z 4. sezonem. Oto seriale, na których ożywienie wciąż czekamy.

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Nowy powód usunięcia starego kanonu Gwiezdnych…

Leeland Chee z Lucasfilm Story Group w nowym wywiadzie wyjaśnił, co miało wpływ na decyzję…

Adam Siennica
0 -

Nowy kanon Gwiezdnych Wojen. Co warto…

Obecnie Lucasfilm tworzy nowy kanon Gwiezdnych Wojen, czyli mamy do czynienia ze spójnymi historiami opowiadanymi…

Michalina Reda
0 -

Film a rzeczywistość. Tak wyglądają prawdziwe…

Wielu aktorów przechodzi prawdziwe metamorfozy, by lepiej oddać wizerunek autentycznej postaci. Zobaczcie, jak wyglądają odtwórcy…

Piotr Piskozub
0 -

Plotka: Jeśli Affleck odejdzie, wiemy już,…

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat filmu The Batman. Wygląda na to, że…

Piotr Piskozub
0 -

Kevin Spacey znów oskarżony. Tym razem…

Kevin Spacey został oskarżony o rasizm przez szefa ochrony na planie serialu House of Cards.

Piotr Piskozub
0 -

Chris Hemsworth wypełni kontrakt i żegna…

Chris Hemsworth w jednym z ostatnich wywiadów zabrał głos na temat swojej przyszłości w roli…

Co o tym sądzisz?