Testujemy wiele rozwiązań, ale nigdy nie wprowadzimy czegoś, co wyglądałoby jak przykręcanie śruby. Konsumenci muszą mieć poczucie, że to wszystko ma dla nich sens i rozumieją to wszystko.
Greg Peters dyrektor operacyjny Netflixa, nie chciał bezpośrednio wskazać, w których regionach najwięcej użytkowników dzieli konto z innymi osobami, zaznaczył jednak, że każdy kraj ma swoją specyfikę. Według niego w niektórych przypadkach proceder ten nie ma charakteru intencjonalnego łamania regulaminu, gdyż użytkownicy faktycznie chcą dzielić się swoim kontem z członkami rodziny, bądź osobami, które kochają.
Niezależnie od tego, co stoi za taką decyzją, korporacja traci na procederze współdzielenia kont mnóstwo pieniędzy. Według analityka Citibanku Jasona Bazineta roczna strata Netflixa z tego tytułu może oscylować nawet wokół 6 miliardów dolarów.
To wszystko nie wpływa jednak dewastująco na kondycję finansową firmy, gdyż w ostatnim kwartale wpływy netto z działalności operacyjnej platformy wzrosły z 692 do 777 milionów dolarów. Ponadto przedstawiciele Netflixa potwierdzili, że nie potrzebują już zewnętrznych źródeł finansowania do prowadzenia działalności. Platforma stała się w pełni samowystarczalna i może inwestować kolejne miliardy w produkcję nowych treści. W 2021 roku wyda na nie tyle samo, co w roku ubiegłym, czyli ok. 17 mld dolarów.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj