Podczas CES 2020 Sony ogłosiło nowy pododdział zatytułowany Sony Mobility Inc, którego głównym celem miała być produkcja pojazdów elektrycznych. Początkowo pokazano prototyp Sony Vision-S, czterodrzwiowy sedan o prędkości maksymalnej około 240 km/h. Szczegóły były skąpe, aż do początku tego roku, kiedy Sony ujawniło drugi prototyp: SUV o nazwie Vision-S 02. Sony zmieniło też przy okazji nazwę pierwszego conceptu na Vision-S 01.
fot. Sony Mobility
Niedawno Sony i Honda ujawniły partnerstwo w celu produkcji pojazdów elektrycznych, z których niektóre mogą być autonomiczne, i wypuszczenia ich na rynek w 2026 roku. Joint venture zostało nazwane „Sony Honda Mobility”. Jest to układ korzystny dla obu stron, ponieważ Honda ma już ugruntowaną pozycję na rynku motoryzacyjnym, a Sony nieźle zna się na rozrywce. Rozrywka w pojazdach jest nieco nowym trendem, zwłaszcza w przypadku pojazdów elektrycznych. Tesla przesunęła granicę w kwestii spędzania czasu w samochodzie. Właściciele Tesli mogą grać w klasyczne gry, oglądać Netflixa lub Hulu, a nawet urządzić sobie sesję „Car-aoke”. Dlatego Sony i Honda będą musiały myśleć odważnie, aby konkurować z ciągle rosnącymi funkcjami aplikacji rozrywkowych Tesli. Trudno wymyślić coś odważniejszego niż zainstalowanie PlayStation 5 w masowo produkowanym samochodzie. Granie w gry AAA takie jak God of War Ragnarök czy Horizon Forbidden West na desce rozdzielczej samochodu jest w teorii fantastyczne. Oczywiście Sony i Honda nie chcą, abyś ktokolwiek grał podczas jazdy, więc spodziewajmy się tej funkcji dopiero w pełni autonomicznych pojazdach. Co może trochę potrwać.
fot. Sony Mobility
PS5 w autach to nie jedyny plan, jaki obie firmy mają, jeśli chodzi o rozrywkę. W ostatnim wywiadzie dla Financial Times, dyrektor generalny Sony Honda Mobility, Yasuhide Mizuno, zauważył, że nadchodzące pojazdy będą „dbać o rozrywkę i łączność, którą chcielibyśmy zaoferować.” Niestety, Mizuno pozostawia informacje nieco niejasne, więc nie jest pewne, co firmy mogą planować obok zintegrowanego PS5. Sony i Honda mają nadzieję, że zmiany spowodują, że nabywcy będą chcieli spędzać w swoich samochodach więcej czasu niż już to robią. Czy konsola do gier we wnętrzu pojazdu da zamierzony efekt? Na pierwszy rzut oka brzmi ciekawie, ale jak bardzo praktyczne będzie?
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj