Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, pozycji gatunkowych w ofercie Showmax. Czas na najciekawsze filmy, które wywołują ciarki na plecach. Dobre thrillery zawsze w cenie. Wielu z nas lubi się bać, nie każdy jednak toleruje horrory i historie o duchach. Dobry thriller pokazuje, że największe zagrożenie dla człowieka może stanowić… drugi człowiek.
Dziewczyna z tatuażem
Małe, wielkie dzieło
David Fincher. Reżyser, lubujący się w mrocznych, ponurych klimatach, zekranizował wstrząsający bestseller
Stieg Larsson. Wyszło kapitalnie, zarówno dzięki wielkim umiejętnościom realizacyjnym twórcy, jak i świetnie dobranym aktorom. Duże wrażenie robi też niesamowita oprawa audiowizualna, która dla Finchera zawsze odgrywa pierwszoplanową rolę. A sama historia? Jest tak mocna, że nie da się jej opisać w dwóch słowach.
The Girl with the Dragon Tattoo po prostu trzeba zobaczyć.
To nie jest kraj dla starych ludzi
Ethan Coenspecjalizują się zarówno w komediach, jak i thrillerach.
No Country for Old Men jest mrocznym dreszczowcem, opowiadającym historię o chciwości sprowadzającej na głównego bohatera zło, które przed niczym się nie cofnie. Film obfituje w wiele motywów charakterystycznych dla autorskiego stylu braci Coen. Narracja jest powolna, jednak napięcie nawet na moment nie daje widzowi odpocząć. Klasyczny thriller, z domieszką kina artystycznego. Kolejna perełka.
Chinatown
Chinatown Roman Polanski to obraz podchodzący z wielkim szacunkiem do klasyki kina noir. Estetyka opowieści jest niezwykle klimatyczna i przywodzi na myśl stare czarno-białe historie o detektywach i szubrawcach. Forma
Chinatown sugeruje, że mamy do czynienia z obrazem tradycyjnym, jednak treść to zupełnie inna bajka. Mroczna, dwuznaczna i postmodernistyczna fabuła to domena Romana Polańskiego, a
Chinatown to najważniejszy obraz w jego filmografii. Warto też zaznaczyć, że dzięki głównej roli w tej produkcji,
Jack Nicholson uzyskał status gwiazdy w Hollywood. Zdecydowanie warto.
Służby Specjalne
Służby specjalne to polski thriller polityczny, pokazujący naszą rzeczywistość okiem kamery Patryka Vegi. Główna bohaterka (świetna
Olga Bołądź) jest byłą agentką ABW. Trafia do nowej agencji, która zajmuje się sprawami z pierwszych stron gazet. Wkrótce okazuje się, że instytucja, w której pracuje, nie jest tym, na co wygląda. Filmowe wariacje na temat polskiego piekiełka zawsze w cenie. Szczególnie, jeśli realizuje je
Patryk Vega.
Zakładnik
Tom Cruise w roli niebezpiecznego złoczyńcy to rzadki widok. Jest to jeden z powodów dla których warto zobaczyć film
Collateral. Kolejny to z pewnością nostalgiczna estetyka miasta nocą i unoszący się wszędzie jazz. Najważniejsza jest jednak sama historia, a w zasadzie sam pomysł na nią. Zawodowy morderca wsiada do taksówki i rusza ze swoim kierowcą na zabójczy rajd. Rozpoczyna się złożona gra psychologiczna między tą dwójką, podczas której widz nie nudzi się nawet przez minutę. Świetne.
Niepokój
Młodzieżowa wariacja na temat
Rear Window Alfred Hitchcock. Pewien nastolatek, skazany na areszt domowy, z nudów podgląda swoich sąsiadów. W pewnym momencie wpada na trop seryjnego mordercy. Ale czy na pewno ma do czynienia z zabójcą? Przecież przez okno nie widać wszystkiego. Mimo że rozrywkowa forma
Disturbia skierowana jest do młodego widza, to obraz potrafi w pewnych momentach zaskoczyć też bardziej doświadczonych kinomanów. Mimo to trzeba traktować ten obraz jako film rozrywkowy. Jest trochę śmiesznie, trochę strasznie. Idealny na wieczór z piwem i znajomymi.
Opiekunka
The Babysitter to obraz bardzo przewrotny. Opowiada historię pewnej młodej dziewczyny, która zajmuje się opieką nad dziećmi. Ta niezwykle urodziwa kobieta jest bohaterką fantazji erotycznych wielu mężczyzn. Podejmując kolejne zlecenie, staje się obiektem pożądania ojca dzieciaków, którymi ma się zajmować. Tego wieczoru odwiedzają ją również dwaj inni mężczyźni, a wszystko zaczyna przypominać tani film erotyczny. Ale czy na pewno? Okazuje się bowiem, że nie wszystkie wydarzenia dzieją się w rzeczywistości. Część z nich to imaginacje zakochanych mężczyzn. Imaginacje, które prowadzą w bardzo niebezpiecznym kierunku…
13 grzechów
Obraz, który można porównać ze słynną
Saw. Elliot ma olbrzymie problemy finansowe. W związku z tym decyduje się wziąć udział w chorej grze, która ma przynieść mu grubą kasę. Przed nim
13 zadań. Każde kolejne jest coraz bardziej paskudne. Co prawda
13 Sins nie dorasta do pięt swojemu słynnemu poprzednikowi, ale i tak warto się z tym obrazem zapoznać. Wymyślność twórców w uprzykrzaniu życia bohaterowi nie zna granic.
Transsiberian
Akcja filmu
Transsiberian toczy się podczas podróży kolejną transsyberyjską z Chin do Rosji. Dwójka amerykańskich turystów delektuje się wielką przygodą, aż do czasu, gdy do ich przedziału przysiada się sympatyczna młoda para. Okazuje się jednak, że nowo przybyli nie są tymi, za kogo się podają. Romantyczna wycieczka przeradza się w koszmar.
Wydział Wewnętrzny
Jeden z najlepszych obrazów w filmografii
Richard Gere. Występuje on w roli do cna zepsutego gliniarza, który nie ma żadnych skrupułów wobec najgorszych łajdactw. Nawet, gdy siada mu na karku wydział wewnętrzny, nie daje za wygraną, posuwając się do morderstwa i szantażu.
Internal Affairs to mocne, amerykańskie, niepoprawne politycznie kino.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h