Stworzenie adaptacji stanowi wyzwanie dla twórców, gdy staramy się być jednocześnie wierni materiałowi źródłowemu, zwłaszcza gdy mowa jest o fantasy. W świecie tak złożonym jak ten Sapkowskiego, scenarzyści musieli wybrać, które części opowieści zostaną pokazane widzom, a ponadto skupić się na tym, jak wyjaśniać różne aspekty świata przedstawionego. Adaptowanie musi pozostać w pewnym stopniu zgodne z materiałem źródłowym, ale scenarzyści muszą mieć też swobodę, aby odbiory nieznający oryginalnej historii, mogli zrozumieć złożoność świata.
W serialu Wiedźmin jednym z takich wątków było dopisanie wątku do przeszłości Yennefer, czego Sapkowski w swojej twórczości nie zrobił. Pozwoliło to widzom na lepsze poznanie i zrozumienie bohaterki. Pamiętać należy także, że opowiadania o Geralcie były specyficzne, ponieważ nie miały linearnej narracji.
W dodatku twórczyni podkreśla, że zespół scenarzystów świetnie się uzupełniał. Za scenariusz odpowiadały osoby świetnie znające prozę Sapkowskiego, ale też takie, które zmierzyły się z nim dopiero przy okazji zatrudnienia do produkcji. To pozwoliło według showrunnerki na świeże spojrzenie i zadbanie o coś unikatowego.
Premiera 2. sezonu serialu już w 2021 roku.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj