AppGallery to autorski sklep z aplikacjami Huawei, w którym znajdziemy wyłącznie sprawdzone i wyselekcjonowane programy. Wraz z Huawei postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze elementy ekosystemu, który wkrótce będzie napędzać urządzenia mobilne marki.
Na rynku mobilnym od lat funkcjonują alternatywne sklepy z aplikacjami na Androida. Powstają z różnych powodów, chociażby w związku ze staraniami uniezależnienia się od sklepu Google Play. Huawei również powołało do życia platformę tego typu, która stanowi integralną część ekosystemu HMS.
Zestaw usług Huawei Mobile Services (HMS) pozwala korzystać z autorskich rozwiązań firmy na urządzeniach mobilnych marki. W skład HMS wchodzą takie usługi jak ID Huawei, Mobilna Chmura, Motywy, sklep z aplikacjami AppGallery, Przeglądarka czy Asystent.
W ramach Mobilnej Chmury Huawei każdy użytkownik urządzeń Huawei otrzymuje do dyspozycji 5 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej, którą może wykorzystać m.in. do przechowywania kopii zapasowych plików czy archiwizacji zdjęć. Chmura pozwoli także zsynchronizować dane pomiędzy różnymi urządzeniami przypisanymi do tego samego konta ID Huawei oraz zlokalizować zagubiony telefonu. Po zalogowaniu się na webową aplikację użytkownik może sprawdzić, gdzie ostatnio znajdował się sprzęt i zdalnie usunąć z niego poufne dane. A jeśli 5 GB to dla kogoś za mało, za dodatkową opłatą firma rozszerzy przestrzeń dyskową nawet do 2 TB.
Integralnym elementem HMS jest także platforma Motywy Huawei, pozwalająca spersonalizować wygląd interfejsu urządzenia: zmienić tapetę, ikony bądź fonty. Wśród grafik znajdziemy prace artystów z całego świata, z czego część dostępna jest za darmo, inne zaś można kupić w ramach mikrotransakcji.
Warto zauważyć, że inżynierowie Huawei od kilku lat pracowali nad tym autorskim ekosystemem, który uniezależniłby markę od firm trzecich. AppGallery, sklep z aplikacjami mobilnymi, jest kluczowym elementem tego środowiska. Usługa pojawiła się po raz pierwszy na nowych urządzeniach Huawei i Honor w marcu 2018 roku, a dziś jest preinstalowana na wszystkich nowych urządzeniach mobilnych marki. Sklep można także zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym z nakładką systemową EMUI 5.0 lub nowszą. Od momentu premiery aplikacja przyciągnęła do siebie miliony klientów – w każdym miesiącu ze sklepu Huawei AppGallery aktywnie korzysta 390 mln osób z całego świata, w tym 2 mln z Polski.
Do sklepu Huawei trafiają wyselekcjonowane aplikacje, sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i z nadanymi kategoriami wiekowymi. Z myślą o użytkownikach z naszego regionu korporacja powołała w Niemczech europejskie centrum serwerowe które spełnia unijne normy bezpieczeństwa i przetwarza wszystkie dane klientów Huawei z Unii Europejskiej.
Korporacja prowadzi także bezpośrednie rozmowy z zewnętrznymi deweloperami w celu przystosowania ich aplikacji do działania w oparciu o HMS core.
Neptis jest pierwszą firmą z Polski, która wdrożyła swoją aplikację do HMS. Dzięki temu użytkownicy Yanosika pobranego za pośrednictwem AppGallery mogą zalogować się do oprogramowania za pośrednictwem ID Huawei, pobierać informacje o lokalizacji, dokonywać mikrotransakcji czy otrzymywać powiadomienia typu push.
KONKURS – Poznaj Huawei AppGallery i wygraj vouchery!
Aby zachęcić użytkowników do korzystania z usług Huawei, korporacja postanowiła przekazać czytelnikom naEKRANIE 15 podwójnych voucherów o wartości 50 zł do wydania w ramach HMS. Środki można wykorzystać na zakupy w aplikacjach pobranych z AppGallery, zakup nowego motywu bądź tapety z Motywów lub na powiększenie pamięci w Mobilnej Chmurze Huawei.
Dla osób zainteresowanych zgarnięciem voucherów przygotowaliśmy prosty quiz z wiedzy o Huawei oraz HMS. Treść zadania konkursowego udostępnimy po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Uważna lektura powyższego tekstu oraz strony Huawei Mobile Service ułatwią rozwiązanie quizu.
AKTUALIZACJA:
Udało się! Spośród przesłanych do nas zgłoszeń wybraliśmy te, które najbardziej przypadły nam do gustu. Laureaci zostali poinformowali o wygranej mailowo. Vouchery trafiły w ręce:
Piotrka – dla którego idealny telefon filmomaniaka powinien wytrzymać kilka godzin bez ładowania i mieć ekran pozbawiony notcha,
Kazika – który uważa, że dobry telefon do filmów powinien mieć przede wszystkim duży ekran i mnóstwo pamięci wewnętrznej,
Adriana – który chciałby, aby ekrany w smartfonach gamingowych odświeżały się z dużą częstotliwością i obsługiwały HDR,
Mateusza – dla którego smartfon do gier i seriali musi cechować się pojemną baterią i być wyposażony w porządny układ audio,
Sylwestra – który uważa, że wydajna bateria to nie wszystko i dobry telefon powinien dawać możliwość dołączenia dodatkowych akcesoriów,
Sebka – który do oglądania Netflixa potrzebuje telefonu, który dobrze leży w dłoni i olśniewa OLED-owym ekranem,
Agnieszki – która twierdzi, że idealny telefon do filmów powinien mieć wbudowaną podstawkę umożliwiającą postawienie go na stole,
Beaty – dla której telefon do gier powinien być sprzedawany z kontrolerem w zestawie,
Wojciecha – według którego smartfony dla graczy nie powinny nagrzewać się podczas odpalania wymagających tytułów,
Małgorzaty – która marzy o telefonie z uniwersalną aplikacją gromadzącą wszystkie serwisy filmowe w jednym miejscu,
Marcina – który twierdzi, że telefon dla gracza powinien wspierać system wibracji haptycznych,
Moniki – dla której doskonały telefon do filmów powinien mieć wymienną baterię, aby uniezależnić się od gniazdek,
Adama – który uważa, że smartfon dla miłośników seriali powinien mieć fizyczny przełącznik blokady ekranu, aby przez przypadek nie przełączyć odcinka,
Katarzyny – która marzy o smartfonie z wbudowanym projektorem,
Norberta – który uważa, że powinien powstać smartfon z doczepianymi padami, przypominający kieszonkową wersję Switcha.