Tytuł pierwszego odcinka drugiego sezonu The Flash brzmi The Man Who Saved Central City i choć pośrednio odwołuje się nie tylko do najszybszego człowieka na ziemi, ale także Firestorma, który miał nie mniejszy udział w ratowaniu miasta, opinia publiczna na piedestał wynosi właśnie naszego protagonistę i organizuje na jego cześć lokalne święto, Dzień Flasha.
źródło: The CW
Jak dowiadujemy się ze wspomnień Barry'ego, Ronnie i profesor Stein pod postacią Firestorma rozłączają się, a ten pierwszy ginie pochłonięty przez czarną dziurę. Jest to zabieg często stosowany w komiksach, który pozwala zmienić status quo tego superherosa; kolejne fuzje profesora Steina z mniej lub bardziej przypadkowymi ludźmi nie są rzadkością. Wracając do Dnia Flasha - podobną uroczystość, której najważniejszym punktem było odebranie przez superbohatera symbolicznego klucza do miasta, mogliśmy oglądać w jednym z odcinków animowanej serii Justice League Unlimited pt. Flash and Substance. Co ciekawe, aktor grający burmistrza Central City, Athony'ego Bellowsa, wcielał się wcześniej w policjanta o identycznym imieniu i nazwisku w serialu The Flash z 1990 roku.
źródło: materiały prasowe
Podczas wspomnianej wyżej uroczystości poznajemy nowego superzłoczyńcę, Atom Smashera (o dziwo autorem tego zmyślnego pseudonimu nie jest tym razem Cisco). Jego geneza jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ w komiksach Al Rothstein był herosem znanym na początku jako Nuklon, wnukiem łotra Cyclotrona i chrześniakiem Ala Pratta, który z kolei zasłynął jako Atom, zanim przydomek ten przyjął Roy Palmer. Z Alem Rothsteinem związana jest jeszcze jedna ciekawostka. W poprzednim sezonie dr Wells wymienia nazwiska wszystkich ofiar, które zginęły z powodu wybuchu akceleratora w S.T.A.R. Labs, i Rothstein jest na tej liście. Z kolei gdy w tym odcinku Cisco sprawdza jego tożsamość i bada jego powiązanie z owym wybuchem, okazuje się, że Ala Rothsteina nie było wtedy nawet w mieście. Jest to prawdopodobnie błąd twórców serialu.
źródło: materiały prasowe
Firma prawnicza zajmująca się spadkiem Harrisona Wellsa to Weathersby & Stone. W serialu prawniczym Eli Stone z 2008 roku firmę o takiej nazwie prowadził Jordan Weathersby, grany przez Victora Garbera, który we The Flash wciela się w profesora Martina Steina.
źródło: materiały prasowe
Kolejne okołofilmowe nawiązanie możemy znaleźć w scenie, w której Cisco nazywa Barry'ego Samotnym wilkiem McQuade'em w odniesieniu do jego niechęci do współpracy z zespołem S.T.A.R. Labs. Lone Wolf McQuade to film akcji z 1983 roku, w którym główną rolę gra Chuck Norris, a jego bohater słynie z tego, że woli pracować sam. Gdy Atom Smasher zostaje pokonany przez Flasha, jego ostatnie słowo to "Zoom" i zwiastuje ono nadejście największego nemezis Barry'ego Allena. Profesor Zoom znany jest także jako Eobard Thawne oraz Reverse-Flash, jednakże nie jest wykluczone, że w serialu pod tym pseudonimem ukrywa się ktoś zupełnie inny z uwagi na poprzedni sezon, w którym to właśnie Eobard Thawne był głównym złoczyńcą. Fani spekulują, że Zoomem może okazać się Hunter Zolomon, drugi Reverse-Flash z komiksów. Tak naprawdę każda opcja jest możliwa, a dowodem na to jest pojawienie się w ostatniej scenie Jaya Garricka, który mówi wyraźnie, że świat, w którym żyją bohaterowie, znajduje się w niebezpieczeństwie, co potwierdza tezę istnienia multiversum, czyli wielu równoległych światów.
źródło: materiały prasowe
Jay Garrick to pierwszy Flash znany ze złotej ery komiksów; jego przygody ukazywały się jeszcze pod szyldem All-American Publications. Po kilku latach został zastąpiony przez Barry'ego Allena, z którym kilkukrotnie na przestrzeni różnych serii zdarzało mu się współpracować.
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj