Tutaj możecie zapoznać się z listą wszystkich najciekawszych gier mijającego roku. Postanowiliśmy jednak przygotować nieco bardziej subiektywną listę i przeprowadziliśmy głosowanie wśród członków naszej redakcji - każdy głosował na swoje ulubione produkcje, a następnie na podstawie zebranych danych przygotowaliśmy poniższe zestawienie pięciu najlepszych naszym zdaniem produkcji. I jeszcze drobne wyjaśnienie: z uwagi na dużą popularność wśród redakcji, a także objętość i czas gry, mogącą rywalizować z samodzielnymi grami, w głosowaniu uwzględniliśmy Krew i Wino - dodatek do gry The Witcher 3: Wild Hunt, której premiera odbyła się w 2015 roku.

5. Dishonored 2

Pierwsze Dishonored zasłynęło jako gra oferująca ogromne możliwości. Lokacje były dość duże i na tyle otwarte, że oferowały wiele różnych dróg do celu. Do tego wszystkiego dochodziły jeszcze dwa główne style gry: po cichu lub stawiając na bezpośrednie starcia. Druga część serii wprowadziła nie tylko jeszcze więcej sposobów na wykonywanie powierzonych nam zadań, ale również umożliwiła grę drugą postacią - Emily Kaldwin, która dysponuje innymi umiejętnościami. Nie można zapomnieć też o świetnej oprawie graficznej i doskonale wykreowanym świecie, który poznajemy przez liczne notatki i opisy umieszczone w grze.

4. The Last Guardian

Gra-legenda (a do niedawna jeszcze gra-widmo). The Last Guardian powstawało przez wiele lat i miało zadebiutować na PlayStation 3, ostatecznie zdecydowano się stworzyć tę produkcję z myślą o najnowszej konsoli Sony. Po premierze stało się jednak jasne, że dostaliśmy tytuł chwytający za serce, ze wspaniałym klimatem, chociaż przy tym cierpiący również na pewne problemy techniczne, takie jak spadki klatek na sekundę. Ostatecznie jednak grę można śmiało postawić obok dwóch innych i świetnych gier Fumito Uedy, czyli ICO i Shadow of the Colossus.

3. Battlefield 1

Nowy Battlefield zaserwował graczom to, na co czekali od dawna - powrót do realiów historycznych. Deweloperzy postanowili jednak cofnąć się w czasie aż do I wojny światowej i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Ten historyczny okres nie był przesadnie eksploatowany przez twórców gier, dzięki czemu podczas gry w Battlefield 1 czuć świeżość względem zarówno poprzednich odsłon cyklu, jak i konkurencyjnych produkcji. Tradycyjnie już mamy tu do dyspozycji świetny, wciągający i rozbudowany tryb wieloosobowy, ale nie zabrakło również opcji zabawy dla jednego gracza. Tryb ten podzielono na kilka krótszych historii. Całość można ukończyć w kilka godzin, ale została ona zrealizowana w iście filmowym stylu.

2. Wiedźmin 3: Krew i Wino

Ostatni dodatek do Wiedźmina wprowadził do gry zupełnie nową lokację - Toussaint, czyli niemalże bajkową krainę, słynącą z wina. Oczywiście, szybko okazuje się, że nasz pobyt tam nie będzie sielanką i zostajemy wciągnięci w mroczną historię. Krew i Wino to także ogromna ilość nowości - począwszy od nowych rodzajów przeciwników, a na możliwości rozbudowy własnej winnicy kończąc. Rozszerzenie to jest również wyjątkowo obszerne i oferuje zabawę na ponad 30 godzin, co jest wynikiem lepszym niż wiele współczesnych gier.

1. Uncharted 4: Kres złodzieja

Nathan Drake powrócił w kolejnej przygodzie i okazało się, że mimo upływu lat nadal jest w świetnej formie. Studio Naughty Dog stanęło na wysokości zadania i stworzyło świetną, wciągającą historię, doskonale napisane postacie, a także rewelacyjną oprawę graficzną, która wydaje się wykorzystywać całą moc oferowaną przez konsolę Sony. Deweloperzy zaoferowali jednak nie tylko kampanię dla jednego gracza, ale również całkiem niezły tryb wieloosobowy, zaś sama gra jest ciągle rozwijana - w tym miesiącu zadebiutował dodatek Survival, oferujący rozgrywkę w kooperacji, zaś na przyszły rok planowana jest premiera samodzielnego dodatku Uncharted: The Lost Legacy, który skupi się na postaciach Cloe Frazer i Nadine Ross.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj