Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze gry 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze gry 2016 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, graliśmy w nie i polecamy.

W miarę upływu 2016 roku kompletujemy listę najlepszych gier, które pojawiły się w sklepach. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista gier, które według nas były zdecydowanie najciekawsze i warte zagrania w 2016 roku.

Czytaj także: Najlepsze filmy 2016 roku

Oto najlepsze gry 2016 roku.

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTYMARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC – LIPIEC/SIERPIEŃ – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK – LISTOPAD/GRUDZIEŃ

NAJLEPSZE GRY – STYCZEŃ

This War of Mine: The Little Ones

Ogromnie miło jest rozpocząć ranking najlepszych gier 2016 roku od produkcji z rodzimego studia 11 bit Studios. The Little Ones to rozszerzona wersja gry This War of Mine, która święciła sukcesy na całym świecie. To wciąż tytuł opowiadający o wojnie, ale z zupełnie innego punktu widzenia. Tym razem twórcy wprowadzają do historii dzieci, które odgrywają w niej ważną rolę. Gracze muszą dbać o ich rozwój i w pierwszej kolejności zlecać im proste zadania (np. produkcję zabawek), by później uczyły się znacznie bardziej przydatnych umiejętności.

The Witness

W rankingu najlepszych gier doceniać będziemy też tytuły niezależne, jak chociażby The Witness stworzony przez studio Number one. Akcja rozgrywa się na bezludnej wyspie, a celem gracza jest eksploracja świata, rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie wskazówek, które mają ostatecznie ujawnić, co się na niej stało. The Witness to produkcja z widokiem z oczu bohatera i zawiera sporo elementów przygodowych. Tytuł zrealizowano w prostej grafice 3D, a co warte podkreślenia, można grać w niego również z zestawami wirtualnej rzeczywistości.

LEGO Marvel’s Avengers

Seria gier LEGO prawdopodobnie nigdy nie znudzi się graczom. Dziś marka ta ma już status bestsellera i trudno się dziwić, bowiem kolejnymi odsłonami bawi zarówno dużych, jak i małych. Tym razem developerzy Traveller’s Tales powracają do klimatu komiksów i filmów studia Marvel. Zgodnie z tytułem fabuła bazuje na wydarzeniach z filmów o dzielnych Avengers, a gracz ma okazję kierować klockowymi przedstawicielami grupy, takimi jak: Iron Man, Hulk, Thor, Loki czy Kapitan Ameryka. Ponadto to wciąż świetna przygodówka i gra zręcznościowa.

Life is Strange

Life is Strage to co prawda gra z 2015 roku, ale dopiero w styczniu 2016 w sklepach pojawiła się w wersji pudełkowej. Biorąc pod uwagę, że styczeń to stosunkowo martwy miesiąc w branży gier wideo, postanowiliśmy wyróżnić produkcję stworzoną przez firmę DONTNOD. Life is Strange to nie tylko gra przygodowa, ale również rewelacyjna, pełna emocji i świetnych dialogów historia, którą z każdym kolejnym odcinkiem przeżywa się jeszcze mocniej. Wersja pudełkowa (wydana m.in. w naszym kraju) zawiera dodatkowo soundtrack. Pozostaje mieć nadzieję, że developerzy jeszcze w tym roku wydadzą 1. odcinek 2. sezonu, który został zapowiedziany jakiś czas temu.

NAJLEPSZE GRY – LUTY

Unravel

Jedna z najlepszych gier platformowych z elementami logicznymi ostatnich lat. Nowa produkcja wydana przez Electronic Arts urzeka artystycznym wykonaniem, prześliczną oprawą audiowizualną i zapadającym w pamięć bohaterem stworzonym z włóczki – Yarnym. Jego sentymentalna podróż polegająca na odkrywaniu wspomnień chwyta za serce i sprawia, że każdy gracz zapamięta ją na długo.

NASZA RECENZJA

Layers of Fear

Polski horror stworzony przez studio Bloober Team. Mroczna, poważna, dojrzała i przytłaczająca historia chorego psychicznie malarza, który chce skończyć swe ostatnie dzieło. Nawet jeśli tytuł na konsolach miał pewne techniczne problemy, to i tak urzekał klimatem grozy i ciekawą fabułą. Dla fanów horrorów pozycja obowiązkowa.

NASZA RECENZJA

Far Cry: Primal

Odważna tematyka prehistoryczna sprawia, że na Far Cry: Primal należy spoglądać łaskawym okiem. Ubisoft zrobił to, co w przypadku tej serii robi najlepiej: na znanej mechanice rozgrywki i podobnych animacjach stworzył zupełnie nową grę, która ma kilka świetnych elementów (zwierzęta!). Choć recykling pomysłów w pewnych momentach jest irytujący, to i tak Primal należy docenić jako grę osadzoną w klimacie, po który twórcy sięgają dość rzadko.

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTYMARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC – LIPIEC/SIERPIEŃ – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK – LISTOPAD/GRUDZIEŃ

Źródło: fot. From Software
Strony: 123456

Powiązane Artykuły

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2016 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Mateusz Uberman
-

TOP 15: Najpopularniejsze gry osadzone w okresie II wojny światowej

Gry rozgrywające się w okresie II wojny światowej to we współczesnej branży rzadkość. W niniejszym…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2015 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2015 roku. Oto nasze zestawienie za minione miesiące.

Wielu autorów
-

Najlepsze gry 2015 roku

To było 12 gorących miesięcy z bardzo dużą liczbą growych premier. Wybraliśmy najlepsze gry 2015…

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Spider-Man szydełkuje, Thor pomaga ptaszkom. Herosi…

W sieci pojawiła się kapitalna galeria przedstawiająca superbohaterów i inne ikony popkultury w trakcie przebywania…

Piotr Piskozub
-

Plan Wonder Woman 1984 – Diana…

Do sieci trafiły kolejne zdjęcia i wideo z planu filmu Wonder Woman 1984 - możemy…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Ta postać mogła przeżyć wydarzenia z…

Wygląda na to, że jedna z postaci mogła przeżyć wydarzenia ukazane w filmie Avengers: Wojna…

Piotr Piskozub
-

Rozbrajający uśmiech Evangeline Lilly. Ant-Man i…

W sieci pojawiły się zakulisowe zdjęcia z planu filmu Ant-Man i Osa - widoczni są…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Jak Strażnicy Galaktyki 3 przeskoczą Wojnę…

Chris Pratt zabrał głos na temat tego, czy film Avengers: Wojna bez granic wpłynie na…

Aleksander Mazanek
-

Haker aresztowany za streamowanie porno na…

Kierowcy znajdują różne metody na radzenie sobie z rosnącymi nerwami podczas stania w korku, jednak…

Co o tym sądzisz?