Miodowe lata

Serial komediowy emitowany na Polsacie w latach 1998-2003, był zarazem spektaklem teatralnym wystawianym na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie. Ciepła opowieść o Karolu i Norku była adaptacją brytyjskiego formatu The Honeymooners. Serial bardzo dobrze przyjął się na polskim rynku, co zaowocowało kontynuacją w postaci 17-odcinkowej produkcji Całkiem nowe lata miodowe .

Link not found

Jeden z najdłuższych polskich seriali. Emitowany był z przerwami od 1980 do 2000 roku. Przedstawia on losy mieszkańców pewnej kamienicy w Warszawie. Produkcja trafiła do serc Polaków, dzięki wręcz dokumentalnemu podejściu przy pokazywaniu życia ludzi w kraju, targanym problemami społecznymi i politycznymi.

Kariera Nikodema Dyzmy

Serial, emitowany w latach osiemdziesiątych w TVP jest wciąż bardzo aktualny. Produkcja jest adaptacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza o tym samym tytule z 1932 roku i przedstawia losy pewnego bezrobotnego urzędnika, która dzięki specyficznemu splotowi szczęśliwych wydarzeń znalazł się na szczycie. Mimo wątpliwej moralności i braku ideałów, robi wielką karierę w polityce. Skądś to znamy? Serial nie byłby tym samym, gdyby nie wspaniała gra aktorska nieodżałowanego Roman Wilhelmi.

Zmiennicy

Teatru nonsensu Stanisława Barei ciąg dalszy. Tym razem zostajemy rzuceni w świat stołecznych taksówkarzy, zmagających się z różnymi absurdalnymi sytuacjami. Produkcja liczyła 15 odcinków i emitowana była na początku lat osiemdziesiątych na TVP. W obsadzie znajdowali się między innymi Ewa BłaszczykKazimierz KaczorKrzysztof Kowalewski.

Link not found

W 1973 roku TVP spróbowało swoich sił w gatunku "płaszcza i szpady". Czarne chmury przenosiły widzów do drugiej połowy XVII wieku, gdzie wraz z pułkownikiem Krzysztofem Dowgidrem mogli uczestniczyć w widowiskowych walkach o utrzymanie przy Rzeczpospolitej Prus Książęcych.
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj