Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze polskie seriale wszech czasów

Poniższe zestawienie zostało stworzone, aby wyprowadzić z błędu tych, którzy uważają, że polski serial to dno i kilometr mułu. Skierowane jest także do tych, którzy mają sentyment do naszych rodzimych, nowszych i starszych odcinkowych opowieści.

Z drugiej strony, nie ma co popadać w huraoptymizm. Kondycja współczesnego polskiego serialu pozostawia sporo do życzenia. Jeśli jednak spojrzymy na historię naszej telewizji, naprawdę nie ma, na co narzekać. Poniższe zestawienie prezentuje według mnie najlepsze produkcje odcinkowe. Nie wyczerpuje ono tematu, ponieważ dobrych i zadowalających seriali jest dużo więcej. Sprawdźcie, czy na liście znajdują się i wasi faworyci.

Usta Usta

Emitowana w latach 2010–2011 komedia obyczajowa TVN-u to adaptacja brytyjskiej produkcji Cold Feet. Serial spodobał się widzom nie tylko dzięki doborowej obsadzie (Magdalena Różczka, Pawel Wilczak, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska, Wojciech Mecwaldowski), ale przede wszystkim ze względu na słodko gorzką fabułę, mieszającą elementy humorystyczne z dramatycznymi. Tematem serialu była miłość, a tej nigdy za wiele. Stąd też pewnie wielka popularność formatu.

Odwróceni

Pisaliśmy o Odwróconych ostatnio już wiele ze względu na zapowiedziany drugi sezon. Co jeszcze można dodać w kwestii tego wybitnego polskiego thrillera kryminalnego? Może to, że wojna Pruszkowa z Wołominem jest tutaj dużo bardziej interesująca niż wszystkie gangsterskie awantury Patryka Vegi. Ba, serial mógłby spokojnie stanąć obok klasyków amerykańskiej telewizji. Wkrótce się przekonamy, jak na tym tle wypadnie nowy sezon.

Ekstradycja

Jeden z pierwszych nowoczesnych polskich seriali, które starały się przypominać formą amerykańskie produkcje. Treść natomiast była głęboko osadzona w III RP, co nadawało produkcji swojski klimat. Główny bohater, Olgierd Halski (Marek Kondrat), pasował do modnego wówczas stereotypu macho, a gangsterska fabuła świetnie korespondowała z sytuacją stołecznego półświatka. Ekstradycja liczy 25 odcinków podzielonych na 3 serie. Nadawana była w TVP w latach 1995–1999.

Kruk. Szepty słychać po zmroku

Jeden z najnowszych, bardzo dobrych seriali. Bohaterem jest tutaj Adam Kruk (Michał Żurawski), błyskotliwy inspektor z wydziału kryminalnego, który w związku z porwaniem nastolatka w Białymstoku zostaje oddelegowany z Łodzi. Serial miał naprawdę zadowalającą oglądalność, więc fani liczą na kolejny sezon tej produkcji.

Artyści

Kto by się spodziewał, że pierwsza produkcja Telewizji Polskiej po „dobrej zmianie” będzie tak odważna i niepokorna. Dodatkowo serial prezentuje świetną jakość artystyczną, co nie jest normą przy telewizyjnych projektach TVP. Perypetie młodego dyrektora teatru, zmagającego się z gigantycznymi problemami praktycznie na każdym polu, zostały napisane przez dramaturga Pawła Demirskiego.

Pułapka
Źródło: zdjęcie główne:TVP
Strony: 123456

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers 4 – Czarna Wdowa na…

Avengers 4 jeszcze jest przed pierwszą fazą promocji, ale mimo tego do sieci trafiają materiały.

naEKRANIE
-

44 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Dawid Muszyński
-

Wiedźmin – Polka może zagrać w…

Wiedźmin to serial Netflixa, który wzbudza wielkie emocje w naszym kraju. Udało nam się ustalić…

Adam Siennica
-

Godzilla: The Planet Eater – zdjęcia…

Godzilla: The Planet Eater to finał trylogii anime produkowanej przez platformę Netflix. Premiera w Japonii…

Michał Czubak
-

Telltale Games zostanie zamknięte. Co z…

Studio Telltale Games zniknie z branży gier wideo. Prawdopodobnie razem z nią projekty zapowiedziane na…

Michał Czubak
spoilery
-

Shadow of the Tomb Raider z…

Okazuje się, że w grze Shadow of the Tomb Raider znajdowała się alternatywna scena po…

Co o tym sądzisz?