Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542377763.554&rtu=-1

 

 

 

Najlepsze polskie seriale wszech czasów

Poniższe zestawienie zostało stworzone, aby wyprowadzić z błędu tych, którzy uważają, że polski serial to dno i kilometr mułu. Skierowane jest także do tych, którzy mają sentyment do naszych rodzimych, nowszych i starszych odcinkowych opowieści.

Z drugiej strony, nie ma co popadać w huraoptymizm. Kondycja współczesnego polskiego serialu pozostawia sporo do życzenia. Jeśli jednak spojrzymy na historię naszej telewizji, naprawdę nie ma, na co narzekać. Poniższe zestawienie prezentuje według mnie najlepsze produkcje odcinkowe. Nie wyczerpuje ono tematu, ponieważ dobrych i zadowalających seriali jest dużo więcej. Sprawdźcie, czy na liście znajdują się i wasi faworyci.

Usta Usta

Emitowana w latach 2010–2011 komedia obyczajowa TVN-u to adaptacja brytyjskiej produkcji Cold Feet. Serial spodobał się widzom nie tylko dzięki doborowej obsadzie (Magdalena Różczka, Pawel Wilczak, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska, Wojciech Mecwaldowski), ale przede wszystkim ze względu na słodko gorzką fabułę, mieszającą elementy humorystyczne z dramatycznymi. Tematem serialu była miłość, a tej nigdy za wiele. Stąd też pewnie wielka popularność formatu.

Odwróceni

Pisaliśmy o Odwróconych ostatnio już wiele ze względu na zapowiedziany drugi sezon. Co jeszcze można dodać w kwestii tego wybitnego polskiego thrillera kryminalnego? Może to, że wojna Pruszkowa z Wołominem jest tutaj dużo bardziej interesująca niż wszystkie gangsterskie awantury Patryka Vegi. Ba, serial mógłby spokojnie stanąć obok klasyków amerykańskiej telewizji. Wkrótce się przekonamy, jak na tym tle wypadnie nowy sezon.

Ekstradycja

Jeden z pierwszych nowoczesnych polskich seriali, które starały się przypominać formą amerykańskie produkcje. Treść natomiast była głęboko osadzona w III RP, co nadawało produkcji swojski klimat. Główny bohater, Olgierd Halski (Marek Kondrat), pasował do modnego wówczas stereotypu macho, a gangsterska fabuła świetnie korespondowała z sytuacją stołecznego półświatka. Ekstradycja liczy 25 odcinków podzielonych na 3 serie. Nadawana była w TVP w latach 1995–1999.

Kruk. Szepty słychać po zmroku

Jeden z najnowszych, bardzo dobrych seriali. Bohaterem jest tutaj Adam Kruk (Michał Żurawski), błyskotliwy inspektor z wydziału kryminalnego, który w związku z porwaniem nastolatka w Białymstoku zostaje oddelegowany z Łodzi. Serial miał naprawdę zadowalającą oglądalność, więc fani liczą na kolejny sezon tej produkcji.

Artyści

Kto by się spodziewał, że pierwsza produkcja Telewizji Polskiej po „dobrej zmianie” będzie tak odważna i niepokorna. Dodatkowo serial prezentuje świetną jakość artystyczną, co nie jest normą przy telewizyjnych projektach TVP. Perypetie młodego dyrektora teatru, zmagającego się z gigantycznymi problemami praktycznie na każdym polu, zostały napisane przez dramaturga Pawła Demirskiego.

Pułapka
Źródło: zdjęcie główne:TVP
Strony: 123456

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Hołd dla Stana Lee. Zobacz poruszające…

Artyści złożyli hołd zmarłej legendzie komiksu. Zobacz galerię z pięknymi pracami w ich wykonaniu.

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
-

Narcos: Meksyk: 1. sezon – recenzja

Narcos powraca, ale już z innymi bohaterami i historią, która znowu krąży wokół narkotykowego biznesu.…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Aquaman – Amber Heard w pięknej…

Amber Heard, gwiazda nadchodzącego widowiska Aquaman wzięła udział w sesji zdjęciowej dla jednego z magazynów.

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – Ruby Rose jako Batwoman…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse przedstawiające Ruby Rose jako Batwoman.

Adam Siennica
-

Aquaman w żółtym kostiumie gotowy do…

Aquaman to nowa superprodukcja należąca do DCEU, czyli filmowego świata Batmana i Supermana. Do sieci…

Co o tym sądzisz?