"Forbidden Planet"
Klasyka kina science fiction. Po raz pierwszy akcja była osadzona na planecie z daleka od Ziemi, na którą ludzkość dotarła statkami kosmicznymi. Pole siłowe w tym wypadku pełniło rolę ochronną dla bazy bohaterów, ale także powinno mieć zabójcze działanie. Jak widzimy we fragmencie poniżej, to jednak tylko teoria. [video-browser playlist="675032" suggest=""]"Star Wars: Episode I - The Phantom Menace"
Końcowa bitwa o Naboo pokazała widzom zastosowanie pola siłowego w warunkach bojowych. Ma ono jedynie zastosowanie obronne (przeciwko pociskom wroga), ponieważ wszelka materia bez problemu przez nie przenika. Niby jakiś w tym sens jest, ale jak widzimy na przykładzie, to mało efektywne rozwiązanie. W części V widzieliśmy coś podobnego (Hoth było otoczone polem siłowym uniemożliwiającym bombardowanie, ale pozwalającym przelecieć imperialnym wojskom).[video-browser playlist="675036" suggest=""]
"Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi"
W sadze "Gwiezdne Wojny" bardziej zaawansowana technologia niż ta Gungan była używana na statkach kosmicznych, które bez niej w takiej oto bitwie byłyby niszczone znacznie szybciej. Poza tym mamy też samą Gwiazdą Śmierci, która jest otoczona polem siłowym zasilanym przez generatory na powierzchni księżyca Endor. [video-browser playlist="675041" suggest=""]"Independence Day"
Pole siłowe statku kosmitów było w tym filmie prawdziwą zmorą ludzkości - okazało się niemal nie do przejścia. Trzeba było dwóch szaleńców i wirusa komputerowego, aby je unieszkodliwić, a następnie przypuścić skuteczny atak na istoty pozaziemskie. Dzięki temu dostaliśmy efektowną bitwę, która pięknie zapisała się w historii kina. [video-browser playlist="675042" suggest=""]"The Hunger Games: Catching Fire"
Tutaj mamy kompletnie inny sposób wykorzystania pola siłowego, ponieważ nie służy ono do obrony, ale do zamknięcia walczących na arenie osób. W odróżnieniu od innych, dotknięcie takowego pola grozi nawet śmiercią, o czym przekonał się Peeta. Katniss jednak potwierdziła, że każdego pola siłowego można się pozbyć. [video-browser playlist="675043,675044" suggest=""]"Guardians of the Galaxy"
A to przykład całkowicie odmiennego pomysłu i jeszcze innego wykorzystania. Setki myśliwców po połączeniu tworzy pole siłowe, które nie tylko nie jest niebezpieczne, ale też jest elastyczne. Zatrzymuje wrogi statek, ale nie powoduje żadnych szkód. Ten pomysł ma jednak bardzo wyraźną wadę - wystarczy zniszczyć jedno ogniwo, aby cały ten łańcuch się rozsypał."Star Trek"
Drugie obok "Gwiezdnych Wojen" najpopularniejsze filmowe uniwersum science fiction pokazywało pierwsze pola siłowe jeszcze w serialu z lat 60., ale te z filmów kinowych dokładnie prezentują ich zastosowanie. Widzimy w poniższej walce, że oba statki muszą najpierw dokonać penetracji pól, by móc siać prawdziwe zniszczenie. [video-browser playlist="675051" suggest=""]"Battleship"
Tutaj mamy pole poniekąd podobne to tego z I części sagi "Gwiezdnych Wojen". Jako że "Battleship" to adaptacja gry w statki, potrzebne było pole gry, a tym zajęła się technologia kosmitów, którzy oddzielili graczy od reszty świata (i nie pozwolili podglądać z zewnątrz). [video-browser playlist="675054" suggest=""] A które filmowe lub serialowe pola siłowe Wy uważacie za warte wspomnienia?To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj