"Poltergeist"
Remake klasyka kina pt. "Poltergeist" został zmiażdżony przez krytykę, która zgodnie twierdzi, że jest to niepotrzebny film robiony bez pasji, pomysłu i większego sensu. Nowa wersja jest w zasadzie tym samym filmem, w którym dokonano kosmetycznych zmian niemających większego znaczenia i pozbyto się elementu grozy, który sprawiał, że pierwowzór tak dobrze działał (i nadal działa!) na wyobraźnię widza. W niewielu pozytywnych opiniach czytamy, że jest to solidna rozrywka, która choć nie jest przerażająca, to zapewnia mile spędzony czas. Innymi słowy - Hollywood po raz kolejny ubiera stary film w nowe, gorsze szaty. Być może widzowie nieznający oryginału bawić będą się lepiej. Opis: Fabuła skupia się na rodzinie, której dom na przedmieściach jest nawiedzony przez złe duchy. Kiedy przerażające zjawy coraz częściej atakują i porywają najmłodszą córkę, rodzina musi się zjednoczyć, by uratować ją, zanim zniknie na zawsze. [video-browser playlist="677366" suggest=""]"Tomorrowland"
Studio Walt Disney Pictures po raz kolejny próbuje stworzyć oryginalny film niebędący sequelem, adaptacją książki czy remakiem znanej produkcji. Próba ta zakończyła się niepowodzeniem, o czym świadczą rozczarowujące wyniki w box office oraz nie najlepsze recenzje. Krytycy podzielili się praktycznie po równo na zwolenników i przeciwników filmu w reżyserii Brada Birda. Z jednej strony chwalą lekkość, pozytywny klimat, widowiskowość oraz niezłe wykonanie produkcji, która zapewnia zabawę dla widza w każdym wieku. Z drugiej strony krytykują banalny, mało pomysłowy scenariusz Damona Lindelofa, w którym nacisk położono na niewłaściwe elementy fabuły, przez co nie działa ona należycie. Złe rozpisanie historii spowodowało, że zostaje ona przytłoczona przez napór efektów specjalnych. Brad Bird, wyjątkowy reżyser tego filmu, stara się jak może zapewnić niezłą rozrywkę, ale według dziennikarzy wychodzi to co najwyżej średnio. Dostaje się też postaci granej przez Britt Robertson, której zachowanie jest zbyt pozytywne i słodkie nawet jak na produkcję Disneya. Opis: W filmie „Kraina jutra” dwoje bohaterów – uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki, Casey – wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni. [video-browser playlist="685138" suggest=""]"La Famille Belier"
Komedia produkcji belgijsko-francuskiej to film prosty i przewidywalny, ale to nie jest tutaj szczególnie ważne, bowiem historia działa na emocje i potrafi rozbawić. Ciekawostka - główną rolę gra Louane, młoda sensacja francuskiej muzyki, która zachwyca swoim głosem w tej nastrajającej pozytywnie komedii. Zapowiada się miła rozrywka, która może poruszyć, ale nic ponad to. Opis: Państwo Bélier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane? [video-browser playlist="703155" suggest=""]"Kaptein Sabeltann og skatten i Lama Rama"
Familijna historia przygodowa o popularnym w Norwegii bladym piracie, która stała się w tamtym kraju wielkim hitem. Nie jest to raczej poziom "Piratów z Karaibów", a zwiastun sugeruje rozrywkę skierowaną do młodszych widzów, ale dzięki pomysłowemu polskiemu dubbingowi może się okazać przyjemną alternatywą dla hollywoodzkich blockbusterów. Opis: Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po krańce świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie jego ukochany statek – „Mroczną Damę”. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi „Mrocznej Damy” i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia. [video-browser playlist="703159" suggest=""]"Ribbit"
Animowany film przygodowy produkcji malezyjskiej. Nie jest to produkcja skierowana do widza w każdym wieku jak hollywoodzkie animacje. "Ribbit" to przede wszystkim film dla najmłodszych, na którym starsi będą się nudzić przez infantylność, banalność i brak uniwersalnych elementów opowiadanej historii. Sam film odstrasza słabą jakością animacji, ale najmłodsze dzieci powinny bawić się należycie. Opis: Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza na wyprawę przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Po drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę? [video-browser playlist="703160" suggest=""]To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj