Kraina jutra (2015)

Tomorrowland

Kraina jutra

W filmie "Kraina jutra" dwoje bohaterów - uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki, Casey - wyruszają na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni.  

Trailery i materiały wideo

Tomorrowland - US Teaser Trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Kilkanaście lat temu ktoś w koncernie Disneya wpadł na pomysł, by stworzyć film nawiązujący do jednej z atrakcji parków Disneyland - krainy piratów z Karaibów. Powstał więc film w wielu miejscach do niej się odwołujący, a równocześnie zabawny i wciągający. I z rewelacyjnym Johnnym Deppem. I ze sporą porcyjką kontynuacji (właśnie trwają zdjęcia do części piątej).

Czemu więc nie zrobić tego raz jeszcze? W Disneylandach inną, równorzędną atrakcją jest tytułowy Tomorrowland, czyli futurystyczna, optymistyczna kraina – przyszłość taka, jaką ją sobie wyobrażano pół wieku temu. Czy to może być pomysł na film? Oczywiście.

Oto więc opowieść o optymizmie. O tym, że przed nami wciąż jakaś niezła przyszłość, że warto zmagać się ze światem i gdzieś kiedyś wszystko się dobrze skończy. Filmy Disneya od początku mają taki przekaz, acz od lat umiejętnie go skrywają za różnymi maskami. Tymczasem tu dostajemy to wprost, tak jak dawniej, bezpośrednio i wyraźnie.

To opowieść o nastolatce (Britt Robertson), która wciąż wierzy, że można coś zmienić, i o starszym, zmęczonym eksoptymiście (w tej roli niedogolony George Clooney). No i jest jeszcze Hugh Laurie, który gra to co zwykle. Nawet go tu też noga boli...

Brad Bird - reżyser „Iniemamocnych”, „Ratatuja” i czwartej części „Mission: Impossible” - niby próbuje utrzymać tempo i humor swych poprzednich filmów, ale czegoś tu brakuje... To nie jest zły film. Sympatyczna nastoletnia wariacja na „Terminatora” z niejednym fajnym żartem i kilkoma świetnymi scenami akcji kilkanaście lat temu byłaby wielkim hitem, ale dziś twórcy tak wyśrubowali poziom (sam Brad Bird, laureat dwóch Oscarów, swoimi świetnymi animacjami też przyłożył się do tego efektu), że film „Kraina jutra” ogląda się jak sympatyczną ramotkę.

Co nie znaczy, że odradzam seans . Zwłaszcza w towarzystwie młodszych to świetny pomysł na fajną pigułę optymizmu w klasycznym wydaniu.

Czytaj również: Kate Upton i inne aktorki walczą o role w „Fantastic Beasts and Where to Find Them”

No i oczywiście to kolejna zachęta, by pojechać do Disneylandu. Kiedyś wreszcie trzeba będzie...

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

John Cena

John Cena

ur. 1977, kończy 42 lat

Andrew Kreisberg

Andrew Kreisberg

ur. 1971, kończy 48 lat

Melina Kanakaredes

Melina Kanakaredes

ur. 1967, kończy 52 lat

Gemma Whelan

Gemma Whelan

ur. 1981, kończy 38 lat

Wojciech Zieliński

Wojciech Zieliński

ur. 1979, kończy 40 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV