Jak poznałem waszą matkę (2005-2014)
Sitcom budują liczne opowieści, w których ojciec przybliża swoim dzieciom, jak sam mówi, „bardzo długą historię” o tym, jak poznał ich matkę. Rozpoczynającą się 25 lat temu opowieść narrator przedstawia w wielowątkowych retrospekcjach, na dodatek nieuporządkowanych chronologicznie. Ted, bo tak na imię ma opowiadający historie swojej miłości bohater, uwikłał się w miłosny trójkąt. Jak to często bywa, inspiracją dla Jak poznałem waszą matkę były losy samych twórców serialu, Craiga Thomasa oraz Cartera Baysa. Akcja serialu rozgrywa się, podobnie jak Przyjaciół czy Teorii wielkiego podrywu, w Nowym Jorku, i to zapewne do fanów wspomnianych sitcomów twórcy adresowali swój serial. Miłośnicy tejże produkcji mają możliwość obejrzenia aż dziewięciu sezonów serialu.
Dexter (2006-2013)
Tytułowy i tym samym główny bohater jest specjalistą medycyny sądowej w dziedzinie analizy śladów krwi. I chociaż jego powierzchowność konotuje same pozytywne cechy, bohater okazuje się mieć swoje drugie, mroczne oblicze. Jest bowiem seryjnym mordercą, lecz mordercą szczególnym - zabija jedynie niegodziwców. Dlatego też, kiedy samodzielnie wymierza sprawiedliwość, zawsze trzymamy kciuki, aby przypadkiem nie wpadł. Na przestrzeni sezonów obserwujemy przemianę bohatera, zarówno jego otwieranie się na emocjonalność, dojrzewanie do niej, jak i tworzenie własnego kodeksu postępowania. Dzieje się to równocześnie z odkrywaniem przez postać prawdy o swojej przeszłości i rodzinie. Wiodący podwójne życie bohater, jego ciekawy background rodzinny oraz akcja umieszczona w słonecznym Miami sprawiają, że do Dextera nadal chce się wracać.
Californication (2007-2014)
Serialowa rola, z którą David Duchovny jest kojarzony równie lub nawet mocniej niż z kreacją stworzoną w Z Archiwum X. Widzowie pokochali postać Hanka Moody’ego – borykającego się z kryzysem twórczym pisarza, uroczego łajdaka, pijaka i łamacza damskich serc, a jego książka Bóg nienawidzi nas wszystkich została nawet wydana w pozaserialowym, realnym świecie. Figura rozpustnika z czarnego porsche uwiodła widzów na tyle, że powstało aż siedem sezonów ukazujących blaski i cienie życia w Mieście Aniołów. I to właśnie Hanka Moody’ego mamy przed oczami, kiedy myślimy o LA. Czy więc Californication jest kwintesencją kalifornijskiego życia? Zaczerpnięty z piosenki Red Hot Chili Peppers tytuł wydaje się nie pozostawiać co do tego złudzeń.
Teoria wielkiego podrywu (2007-2019)
Główni bohaterowie stworzonego przez Chucka Lorre i Billa Prady'ego serialu to nerdowaci fizycy o wysokim IQ, którzy nie potrafią jednak swobodnie odnajdywać się w sytuacjach społecznych, w szczególności tych dotyczących relacji damsko-męskich. Sheldon cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i ma problemy z rozumieniem emocji innych osób, Raj nie jest w stanie wydobyć z siebie słowa w obecności kobiety, za to Howard wręcz przeciwnie, swoją nachalnością i gadatliwością osacza spotkane koleżanki. W kwestiach relacji z kobietami najlepiej wydaje się sobie radzić zakochany w kelnerce o imieniu Penny Leonard. Pierwszy sezon skupia się właśnie na jego podbojach miłosnych, mających na celu zdobycie ukochanej. Powstało aż 12 serii uwielbianego przez wielu sitcomu.
Breaking Bad (2008-2013)
Jeszcze kilka lat temu zachwytom nad Breaking Bad nie było końca, a i dzisiaj widzowie chętnie wracają do stworzonego przez Vince’a Gilligana serialu. O tym, jak doskonale wykreowaną postacią jest Walter White, wie każdy, kto obejrzał serial o genialnym, chorym na raka nauczycielu chemii, który w celu finansowego zabezpieczenia swej rodziny rozpoczyna produkcję metaamfetaminy. Doskonale rozumiemy motywację bohatera, a jego przemiana z niedocenianego przez rodzinę nauczyciela w gangstera i narkotykowego guru nieprzerwanie fascynuje. I chociaż jest ona spektakularna, to w pełni wiarygodna. Breaking Bad pokazał, że tematy przemysłu narkotykowego są dla widowni interesujące, a serial Vince’a Gilligana w prawdziwym świecie stał się inspiracją dla co najmniej dwóch profesorów chemii.