Ni z tego, ni z owego

Autorski spektakl Macieja Wojtyszki skupia się na Romanie Dmowskim i Józefie Piłsudskim, a także ich niełatwej i interesującej relacji. Nie dość, że mieli oni dwie różne koncepcje odzyskania niepodległości, to na dodatek miłością darzyli tę samą kobietę. Spektakl obrazuje, że pomimo różnych poglądów i względów osobistych dla walki o niepodległość emocje potrafili odłożyć na bok. W rolach głównych zobaczymy Mariusza Ostrowskiego i Dariusza Kowalskiego.
Źródło: TVP VOD

O prawo głosu

Realizacja Janusza Petelskiego przedstawia historię ucieczki Stanisława Mikołajczyka z okupowanego przez Sowietów kraju. Widzom przybliżona zostaje również działalność polityczna premiera rządu polskiego w Londynie, przywódcy PSL-u, a także wicepremiera w powojennym polskim rządzie. W główną rolę wcielił się Adam Ferency. W produkcji zobaczymy również Olgierda Łukaszewicza jako Wincentego Witosa, Mariana Opanię portretującego Winstona Churchilla, Macieja Kozłowskiego w roli Władysława Andersa oraz Ryszarda Filipskiego jako Józefa Stalina.
Źródło: TVP VOD

Matka brata mojego syna

Matka brata mojego syna to komedia Juliusza Machulskiego, w której reżyser zachował jedność miejsca, akcji i czasu. Głównym bohaterem jest grany przez Mariana Opanię Wincenty Laskus. Pisarz, inteligent i senior rodu trafia do luksusowego szpitala, a kolejno odwiedzają go syn, wnuk, żona oraz synowa. Wizyty stają się przyczyną do ujawnienia skrywanych emocji i uprzedzeń. W spektaklu zobaczymy również Martę Lipińską, Marka Kalitę, Katarzynę Herman oraz Macieja Musiała.
Źródło: TVP VOD

Norymberga

Sztuka Wojciecha Tomczyka opowiada o dziennikarce, która chce zrobić wywiad z emerytowanym oficerem kontrwywiadu. Mężczyzna nie zamierza jednak rozmawiać tylko o tym, na czym początkowo jej zależy. Oficer opowiada historię swojego życia, a jego losy mają związek również z ojcem dziennikarki. Spektakl podejmujący temat rozliczeń z PRL-em zdobył Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie, docenione zostały również kreacje aktorskie Dominiki Ostałowskiej, Janusza Gajosa i Haliny Łabonarskiej.
Źródło: TVP VOD

Wszystko o mojej matce

Wszystko o mojej matce to obsypany nagrodami spektakl Łaźni Nowej w reżyserii Michała Borczucha, który tytułem nawiązuje do filmu Pedro Almodóvara. Sztuka zdobyła m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia. Dzieło jest osobistą wypowiedzią Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego, których matki zmarły na raka. To opowieść o żałobie, chorobie i o mężczyznach, którzy wchodzą w dorosłość bez matki.
Źródło: TVP VOD
Strony:
  • 1
  • 2 (current)
  • 3
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj