Seriale polityczne są różne. Często ich najważniejszymi cechami są walka o władze i intrygi z tym związane. Nie brak skandali, bezlitosnego prowadzenia gry i pozbywanie się wrogów. Często to po prostu praca polityka, gdzie trzeba podejmować decyzje mające wpływ na życie milionów lub świata. A czasem to po prostu satyra, która ma bawić do łez. Skupiam się na serialach, którego bohaterami są politycy. Na ostatniej stronie artykułu jest sonda, w której możecie wybrać według Was najlepszy z podanych tytułów. Oto więc najlepsze seriale polityczne:

The West Wing

Ten serial autorstwa Aarona Sorkina można nazwać najlepszym z najlepszych. Absolutny wzór tego, jak powinien działać serial polityczny i jak powinna być prowadzona historia. Świetni, wyraziści bohaterowie, kapitalne scenariusza z typowymi dla Sorkina rozbudowanymi dialogami oraz pokazanie pracy polityków w taki sposób, że uznanie serialowi przyznawali byli pracownicy Białego Domu oraz politolodzy. Fabuła rozgrywa się w zachodnim skrzydle Białego Domu i skupia się na prezydencie oraz jego pracownikach.

Parks and Recreation

A to komediowe spojrzenie na świat lokalnej polityki. Bohaterką jest Leslie, zastępczyni kierownika Parków i Rekreacji w małym miasteczku Pawnee. W czasie rozwoju historii przez 7 sezonów historia trochę się zmienia, rozbudowuje i pokazuje różne aspekty polityki z różnej humorystycznej perspektywy. Poza samym faktem, że serial mądrze bawi, mamy jeszcze genialną obsadę. W głównych rolach są tacy aktorzy jak Amy Poehler, Azis Ansari, Rashida Jones, Nick Offerman, Audrey Plaza, Adam Scott i Chris Pratt. Tak, gwiazda Strażników Galaktyki kształtowała tutaj swój talent komediowy, zanim stał się aktorem światowego formatu.

Madam Secretary

Jeden z najnowszych tytułów w zestawieniu. Historia analityka CIA, która zostaje sekretarzem stanu. W tytułowej roli możemy zobaczyć świetną Teę Leoni. Jest to propozycja przyjemna, lżejsza od większości tytułów z gatunku i wciągająca. Bohaterka musi szukać równowagi pomiędzy życiem rodzinnym, a zawodowym. Fabuła jest podzielona na mniejsze wątki rozpisane na pojedyncze odcinki, ale także na większe kryzysy często inspirowane światową polityką.

Tak, panie Ministrze

Brytyjski serial komediowy z lat 80. będący satyrą na współczesną politykę. Fabuła głównie osadzona jest w prywatnym biurze tytułowego ministra, w którym podejmowane są różne decyzje i dochodzi do rozmaitych sytuacji. Brytyjski humor w najlepszym wydaniu w połączeniu z mądrym opowiadaniem historii o polityce. Serial doczekał się kontynuacji w postaci Tak jest, panie premierze, który utrzymał poziom poprzednika.

The Thick Of It

Po raz kolejny brytyjskie komediowe spojrzenie na świat polityki. Zdobył on wielkie uznanie i został nazwany współczesną odpowiedzią na wspominany już Tak, panie Ministrze. Bohaterem są minister, jego doradcy oraz tzw. spin doktorzy. Udało się zachować realizm poprzez inspirowanie prawdziwą politykę, a czasem nawet serial przewidywał niektóre wątki, wydarzenia czy skandale. Przede wszystkim jednak bawi w mądry sposób. W głównej roli występuje Peter Capaldi, obecnie znany z Doktor Who. Armando Iannucci stoi za sterami, a serial potem stał się podstawą remake'a w postaci Figurantki HBO.
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj