Repertuar kin Nowość Program TV

Madam Secretary (2014)

Śr. ocena 7.6

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Madam Secretary - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Nowy odcinek Madam Secretary to ponownie typowy poziom tego serialu. Lekko, zabawnie, przyjemnie, ale momentami zbyt infantylnie.

Zawsze plusem serialu Madam Secretary było inspirowanie się światową polityką dnia codziennego. Konflikty w Afryce Północnej są obecne od wielu miesięcy, więc nic dziwnego, że podjęto próbę opowiedzenia historii z tym związanej. Na pewno nie można odmówić twórcom ambicji, by pokazać coś ważnego i edukacyjnego. Tak naprawdę rozchodzi się o kwestię potrąconej przez Amerykanów dziewczynki, która wymaga specjalnego leczenia. Twórcy przekraczają pewną granicę pomiędzy dobrym dramatycznym wątkiem a infantylną fabułą, która w sposób pretensjonalny staje się punktem wyjścia do politycznych negocjacji. Oczywiście to wręcz utopijne myślenie, że dowódcy walczących stron zawieszą broń, by uratować życie dziecka, a potem jeszcze poczują się całą sytuacją zainspirowani. Przez tego typu momenty ten serial traci swoją wiarygodność, bo banalność wątku odziera go z dramaturgii i emocji. Staje się zbyt pusty i idealistyczny.

Teoretycznie ciekawiej jest u Dimitriego aka Alexa, który zmaga się z problemem uzależnienia. Całkiem sprawnie pokazano, jak sobie z tym nie radzi, jak traci panowanie nad otaczającą go rzeczywistością i przez to też zraża do siebie ludzi. Można było z tego wyciągnąć więcej dramaturgii i emocji, ale tutaj też wszystko idzie zbyt powierzchownie. Fakt, że tak szybko i bez większej trudności Alex zdradza swoje problemy Henry’emu, trochę psuje znaczenie tego wątku. Z drugiej strony może to i lepiej, że od razu mamy to z głowy, bo twórcy mogliby pokusić się o zbyt schematyczny rozwój oparty na kliszach związanych z uzależnieniem. A tak można się z tym uporać i iść dalej.

Ten serial ma serce, gdy oglądamy sytuacje w domu McCordów. Czy to w zwykłych rozmowach, czy zabawnej walce na pędzle pomiędzy Hernym a Elizabeth. To działa nadal i potrafi wzbudzić sympatię. W tym wszystkim padają sugestie dotyczące Stevie, która chciałaby mieć to, co rodzice, ale wyraźnie nie łączy ją z jej narzeczonym to samo. Pada tutaj mało subtelna sugestia, że być może połączy ją z Alexem? Jeśli twórcy pójdą takim oczywistym torem, może to nie być najlepsze rozwiązanie. Plus za scenę z wylaniem kawy. Przynajmniej humor wciąż stoi na dobrym poziomie.

Madam Secretary to lekki i zabawny serial o tematyce politycznej, ale twórcy czasem przesadzają z pretensjonalnością tworzonych wątków. Przez te sezony serial pokazał, że umie opowiadać polityczne historie poważnie i dramatycznie. Tym bardziej szkoda, że z wątku z takim potencjałem, wyciągają tak mało, jak tutaj.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Matt Mahoney
Elizabeth McCord
Henry McCord
Daisy Grant
Blake Moran
Alison McCord

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.