Wedle zapowiedzi twórców miała być to opowieść o kobietach i seksie, ale jest to bardzo krzywdzące dla serialu. Fakt, seksu jest dużo, w końcu Ray zajmuje się uszczęśliwianiem kobiet, ale sceny z jego życia zawodowego nie są w tej produkcji najważniejsze.

Hung porusza wiele ludzkich problemów - opowiada o tolerancji i zmusza do zastanowienia się nad stereotypami. Można powiedzieć nawet, że nie jest to serial o seksie, ale o walce bohaterów o własne szczęście. Postacie, z różnym skutkiem, zmagają się z codziennym życiem, by to szczęście osiągnąć. Dzięki takim scenom widz może utożsamiać się z bohaterami i często po prostu pomyśleć: "sam byłem w takiej sytuacji". Hung nabiera ludzkiego wymiaru i pozwala widzom nawiązać emocjonalny kontakt z protagonistami i im kibicować.

©2012 HBO

Serial jednak nie jest stricte poważnym dramatem, ponieważ twórcy zawarli w nim wiele dobrego humoru. Oparty jest on na wyrazistych i kąśliwych dialogach oraz na dowcipie sytuacyjnym. Duża tutaj zasługa obsady, która tworzy postacie barwne, różnorodne i przede wszystkim wiarygodne. Na szczególnie wyróżnienie zasługują oczywiście Thomas Jane i Jane Adams, którzy grają głównych bohaterów. Stacja HBO pod względem jakości przyzwyczaiła nas do tego, że obsada daje z siebie naprawdę wiele - nie inaczej jest w tej produkcji.

Akcja trzeciego sezonu koncentruje się na kilku głównych wątkach. Tak też mamy nietypową współpracę Tanyi i Raya, która wysuwa się na pierwszy plan. Oboje zmagają się z otwarciem wspólnego interesu, jego utrzymaniem i rozwojem. Mamy również demoniczną Lenore, która chce za wszelką cenę odzyskać kontrolę nad Rayem i tym samym mieć z tego dobry zysk. Pojawia się również nowa para bohaterów - Jason (Stephen Amell z Arrow) - mężczyzna odkryty przez Lenore, która chce go wykorzystać do zemszczenia się na Rayu. Razem z nim pojawia się jego narzeczona, Sandee (Analeigh Tipton). Oboje wprowadzają powiew świeżej krwi do serialu, która była mu bardzo potrzebna. Często dzięki nim towarzyszą nam barwne i zabawne sceny. Ostatnim splatającym się wątkiem finalnej serii jest ten związany z Jessicą, byłą żoną Ray'a, która próbuje ułożyć sobie życie prywatne i zawodowe.

Hung cierpi na tym, że stacja HBO zdecydowała się anulować serial. Przez to mamy nie do końca zamknięte zakończenie, które nie w pełni satysfakcjonuje, a może nawet zirytować wielu widzów.

©2012 HBO

Polskie wydanie DVD zostało opatrzone sporą ilością materiałów dodatkowych. Poza standardowymi scenami niewykorzystanymi i komentarzami twórców, mamy kilka naprawdę interesujących rzeczy. Najciekawiej wypada "serial od środka", który rzuca światło na wątki trzeciego sezonu i pozwala nam lepiej zrozumieć opowiadaną historię. Dobrze wypada także wycieczka po planie zdjęciowym, dzięki czemu można zobaczyć, jak tworzono serial. Mamy również alternatywne zakończenie jednego z odcinków oraz teledysk ukazujący Detroit oczami Damona.

Pomimo całej seksualnej otoczki Wyposażonego, udało się twórcom poruszyć wiele ważnych i ciekawych aspektów ludzkiego życia. Ostatni sezon trzyma dobry poziom, ale jego końcówka pozostawia niesmak. Mimo tego jest to jednak pozycja wartościowa i godna polecenia.

Ocena: 7/10

Autor: Michał Kabat

To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj