Repertuar kin Nowość Program TV

Arrow (2012)

Śr. ocena 7.7

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Dwa najnowsze epizody Arrow w skrócie można podsumować następująco – jeden odcinek gorszy od drugiego. Twórcy nie silili się zbytnio na oryginalność, grając schematami znanymi nam od wielu sezonów.

W obydwu epizodach dostajemy zupełnie inne historie. Pierwsza dotyczy szkolenia Team Arrow na pełnoprawnych członków policyjnych szeregów. Drugi natomiast przenosi nas całkowicie w przyszłość, w telegraficznym skrócie pokazując życie córki Olivera i Felicity szybko wracając do głównego wątku znanego z poprzednich odcinków – zapobiegnięcia zamachowi bombowemu.

Epizod zatytułowany Training Day w zamierzeniu miał być zapewne lekkim i zabawnym przerywnikiem po wydarzeniach z odcinka, gdzie w końcu poznaliśmy Dantego. I częściowo faktycznie taki był, jednak kilka zabawnych gagów ze szkolenia i lekkość narracji szybko przysłonił sztuczny konflikt między Team Arrow a policjantami. Stąd już po kilku minutach można było swobodnie nakreślić w swojej głowie dalszy ciąg wydarzeń: zaognienie konfliktu, bunt, swoisty rozejm i happy end. Tak też faktycznie było finalnie prowadząc do reaktywacji Team Arrow w roli oddziału specjalnego policji w Star City. Nie zagrała też inna rzecz: Oliver i spółka współpracują z policją już od dłuższego czasu i dopiero teraz zorientowano się, że trzeba ich przeszkolić, dać im odznaki etc.? No nie wyszło to zbyt sensownie… Ciekawszym wątkiem było śledztwo Laurel zainicjowane przez niedawnego sojusznika Olivera – Bena Turnera, a które związane było ze śmiercią Ricardo Diaza. W efekcie dowiadujemy się (poza oczywistą kwestią, że zginął na zlecenie Dante), kto przyłożył rękę do śmierci jednego z największych wrogów Olivera. Końcowa konfrontacja Laurel z Emiko Queen zapowiada niestety schematyczny dość konflikt w rodzinie Queenów. Czego nie wiemy? Tego, jaki będzie jego ostateczny finał i czy na pewno Emiko stanie wraz z Oliverem do walki przeciwko Dantemu.

Odcinek Star City 2040 przeniósł nas natomiast na całe 40 minut. Poznajemy historię Mii od momentu narodzin, poprzez dzieciństwo i szkolenie jej przez Nyssę Al Ghul, aż po czas „obecny”, czy poszukiwania Felicity. Sporo rzeczy w tym odcinku zupełnie nie zagrało. Poczynając od krótkich ujęć ze szkoleń przez Nyssę i końcowy efekt, czyli umiejętności walki na tym samym poziomie co Oliver (a przypomnijmy – on trenował tylko kilka lat, a ona całe swoje dzieciństwo i nastoletnie życie), poprzez wątpliwą rodzinną intrygę i nienawiść do mścicieli, jak również włamanie się do firmy Galaxy One, aż po sam finał. Dodajmy do tego schematyczność scenariusza i niezbyt udaną realizację (no, może poza niektórymi scenami walk) i dostajemy potwierdzenie, że historia dziejąca się w przyszłości, jest po prostu suchym, mało emocjonującym zapychaczem. Początkowo pomysł na tego rodzaju przerywniki był całkiem ciekawy, ale dziś już wiemy, że prowadzi on fabularnie donikąd i jest tylko ciekawostką, tudzież wariacją na temat przyszłości starych bohaterów i ich potomstwa.

Epizody  te są potwierdzeniem słuszności podjętej decyzji o anulowaniu serialu i zakończeniu go na 8 sezonie. Widać, jak na dłoni, że twórcom jest już bardzo trudno wycisnąć z Arrow coś nowego, świeżego i nie powodującego ziewania przed ekranem. Czasem się udawało, jak to było w poprzednim sezonie, no i nie można im odmówić jednego – poziom obecnego sezonu jest o wiele wyższy niż kilku poprzednich, włącznie z legendarnym 4, ale historia jest po prostu słaba i bardzo przewidywalna, a każdy kolejny odcinek wręcz krzyczy nam w twarz, że z Arrow po prostu rozstaniemy się bez żalu. I to jest smutna konkluzja, zwłaszcza że czeka nas jeszcze kilkanaście epizodów włącznie z finałowym sezonem.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Oliver Queen / Green Arrow
Laurel Lance
John Diggle
Thea Queen
Detektyw Quentin Lance
Felicity Smoak

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Powiązane Artykuły

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale lutego 2019 – wyniki głosowania czytelników

Czas podsumować luty, który dostarczył wiele emocji głównie za sprawą platformy Netflix. Czas na ogłoszenie…

Norbert Zaskórski
weekend
-

Obraz przestępczości zorganizowanej w kinie i telewizji. Mafii już nie ma

Opowieści o mafii są jednymi z najpopularniejszych, jeśli chodzi o świat filmu i telewizji. Jednak…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale stycznia 2019 – wyniki głosowania czytelników

Czas podsumować styczeń, który obfitował w całe mnóstwo nowych seriali i tych powracających z kolejnymi…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale grudnia 2018 – wyniki głosowania czytelników

Czas podsumować grudzień, który zawsze jest bardzo spokojnym okresem dla seriali. Czas na ogłoszenie wyników…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.