Dziewczyny z Dubaju to nowy film dystrybuowany przez Kino Świat, który jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Czytamy, że ma on zdemaskować hipokryzję polskiego show biznesu i ujawni całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej", w, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu. Za produkcję odpowiadają Emil Stępień i Dorota "Doda" Rabczewska-Stępień, którzy wcześniej w tych rolach sprawdzili się przy filmach Pitbull. Niebezpieczne kobiety oraz Pitbull. Ostatni pies. Dystrybutor napisał, że film osadzony jest w trzech gatunkach: dramat, film erotyczny i sensacja. Za kamerą stanie Maria Sadowska, twórczyni nagradzanego hitu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Mitja Okorn, twórca Listy do M. i Planety Singli jest głównym scenarzystą, ale sam film ma ich armię. W ekipie scenarzystów są także: Lucas Coleman, Peter Pasyk, Maria Sadowska, Dorota Rabczewska-Stępień, Agnieszka Olejnik, Jan Belcl, Chris de Luca, Kornelia Strzelecka i A. Bednarski.

Dziewczyny z Dubaju - kiedy zdjęcia?

Prace na planie ruszą 16 czerwca 2020 roku. Będą one kręcone w luksusowych miejscach w Polsce oraz w prestiżowych międzynarodowych lokacjach: w Cannes, Nicei, Courchevel i Dubaju. 

Dziewczyny z Dubaju - obsada

W obsadzie nie brak znanych nazwisk i gwiazd. Katarzyna Figura i Jan Englert to najbardziej znane postacie w obsadzie. Poza nim główne role grają Paulina Galazka, Beata Ścibak-Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Kaczmarczyk i Józef Pawłowski.

Dziewczyny z Dubaju - o czym film?

Bohaterką historii jest Emi, młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Na zaproszenie arabskich szejków kobieta zaczyna werbować polskie miss celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Ten pełny luksusów świat jednak niedługo pokaże swoją mroczną stronę.

Dziewczyny z Dubaju - data premiery

Dystrybutor Kino Świat oficjalnie ogłosił, że premiera filmu odbędzie się 22 stycznia 2021 roku.
- Moją misją jest robienie filmów z morałem. Zadaniem „Dubajek” jest, by młode dziewczyny poczuły dumę i satysfakcję ze swoich ambicji, ciężkiej pracy i niechodzenia na skróty. Aby sztuczny blichtr niektórych celebrytek nie był wzorem do naśladowania i powodem do zazdrości. W tej historii za każdą kupioną firmową torebką kryje się sprzedaż moralności i siebie. Nie zapomniałam jednak o drugiej stronie medalu. Film pokaże również hipokryzję klientów z Polski, którzy do dnia dzisiejszego cieszą się z nienagannego medialnego wizerunku mężów i ojców. Ups - mówi Dorota Rabczewska-Stępień, producentka
- Po raz pierwszy w swojej filmowej karierze podejmuję temat bohatera, a raczej bohaterki, która nie jest w jednoznaczny sposób pozytywna. Jest to dla mnie bardzo ciekawa i nowa droga, zupełnie nowe doświadczenie.  Wszyscy jednak kochamy filmy o gangsterach i fascynujemy się mrocznymi bohaterami, mimo że wiemy, że są to ludzie o wątpliwej moralności. Robimy więc kino gangsterskie tylko, że z dziewczynami lekkich obyczajów w roli głównej. Ciemna strona ludzkiej natury, to do czego być może każdy z nas jest zdolny bądź nie jest, to temat, który zawsze fascynował i widzów, i filmowców. Takie pytanie chciałabym, żeby widz zadał sobie po wyjściu z kina.  Podejmujemy też niezwykle ważny temat handlu ludźmi, oraz tego, że dzisiejszy świat jest pełen hipokryzji i przyzwolenia na to. To film o tym jak bardzo powierzchownie i relatywnie postrzegamy i oceniamy rzeczywistość- Maria Sadowska, reżyserka
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj