Planeta singli (2016)

Planeta singli

Ania to romantyczna, ale niezbyt pewną siebie nauczycielka. Szuka miłości i idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Zupełnie przypadkowo w walentynkowy wieczór poznaje showmana Tomka, który prowadzi jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych w kraju. Mężczyzna proponuje Ani, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie obnaży prawdziwe oblicze facetów romansujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet, które akurat tam poszukują swojego ideału. Program z Anią w roli głównej szybko zyskuje popularność. Jednak pewnego dnia Ania spotyka… idealnego mężczyznę – Antoniego. Przyszłość show stoi pod znakiem zapytania, a Tomek musi ratować sytuację.

Trailery i materiały wideo

PLANETA SINGLI - oficjalny zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Na czym polega porządna komedia romantyczna (taka brytyjska, bo przecież oni robią najlepsze)? No po prostu całość musi być w wielu momentach śmieszna (bo to komedia) i przynajmniej w kilku wzruszająca (bo romantyczna). I tu trzeba przyznać, że Planeta Singli się sprawdza w obu tych kwestiach. Nowy film Mitji Okorna (tego od pierwszych Listów do M.) jest naprawdę zabawny. Niemal każda rozmowa jest pisana tak, by rozśmieszyć widzów - i naprawdę wiele razy to się udaje. Kilka scen też po prostu wzrusza. Przyznaję uczciwie, że jakoś tak robiło mi się trochę wilgotno pod powiekami (co na polskich filmach zdarza się nadzwyczaj rzadko, bo na tych amerykańskich to nawet bym nie zliczył – łobuzy wiedzą, jak mnie roztkliwić).

O czym jest Planeta Singli? Oczywiście o miłości, ale jeszcze bardziej o randkowaniu. Oto wyluzowany jak mało kto telewizyjny showman, Tomek (Maciek Stuhr), usiłuje poderwać sympatyczną, acz zasadniczą Anię (Agnieszka Więdłocha) - oczywiście bezskutecznie. Odreagowuje, opowiadając o tym, czy wręcz inscenizując całą sytuację w swoim show. Odcinek jest tak popularny, że Tomek dostaje awans i lepsze miejsce na antenie, ale znaczy to także, że Ania musi stać się stałym elementem jego programu...

Jeśli myślicie, że widzieliście już absolutnie wszystko, co Stuhr potrafi na ekranie, to możecie się zdziwić. Maciek w tym filmie naprawdę bryluje i widać, że scenariusz pisany był z założenia pod niego. Ten film to w ogóle (i znowu wiem, że trudno w to uwierzyć) ciekawy dowód na to, że nie ma zgranych aktorów - są tylko dobre i złe scenariusze. Jeśli dacie im szansę, to zaskoczą Was i Tomek Karolak, i Weronika Książkiewicz; nawet Piotr Głowacki (który ostatnio występuje praktycznie we wszystkim) tu jest inny i oryginalny.

Polska komedia romantyczna - to hasło wiele razy zostało skompromitowane. Jak teraz przekonać w kilku zdaniach, że po prostu coś się udało i warto? Nie mam pojęcia, ale wiem, że mnie ten film przekonał. Przyznaję, może jest ciut za długi, ale w końcu jak ktoś kiedyś powiedział w jednej z najlepszych komedii świata: "Nikt nie jest doskonały".

zdjęcie główne: autor Hubert Komerski

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Rosamund Pike

Rosamund Pike

ur. 1979, kończy 41 lat

Patton Oswalt

Patton Oswalt

ur. 1969, kończy 51 lat

Frank Miller

Frank Miller

ur. 1957, kończy 63 lat

Alan Cumming

Alan Cumming

ur. 1965, kończy 55 lat

Susanna Thompson

Susanna Thompson

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV