Kiedy wzrosty zaczną maleć i spojrzysz na bilans zysków i strat, branża szybko zacznie szukań nowych źródeł dochodu – powiedział na łamach The Hollywood Reporter.
Z badań środowiskowych przeprowadzonych przez Hub Entertainment Research wynika, że aż 31% użytkowników serwisów VoD dzieli dane dostępowe z osobami, z którymi nie mieszkają pod jednym dachem. Odsetek ten jest jeszcze wyższy, jeśli ograniczy się grupę badawczą do osób w wieku 13-24 lat – tu aż 64% osób dzieli się hasłami. Z kolei w przypadku 35-latków i osób starszych odsetek ten spada do 16%.
Najprostszym wyjaśnieniem tej sytuacji mogłoby być stwierdzenie, że młodych nie stać na samodzielne opłacanie subskrypcji . Byłoby to jednak spore uogólnienie, gdyż w tej grupie mogą znajdować się również dzieci osób, które należą do tego samego gospodarstwa, ale często spędzają czas poza domem albo uczą się w akademiku. Z tego powodu bezwzględna walka z współdzieleniem kont nie jest dobrym pomysłem, gdyż nie wiadomo, gdzie zarysować granicę legalnego i nielegalnego dostępu.
Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele Netflixa. Greg Petersen, Chief Product Officer korporacji, w październiku ubiegłego roku zapowiedział, że będą walczyć z nielegalnym dzieleniem kont ale zastosują metody nieuciążliwe z punktu widzenia klientów. Warto też pamiętać, że swoisty mechanizm ochronny zaszyty jest w samym Netfliksie – platforma ogranicza liczbę jednoczesnych streamów za pośrednictwem poszczególnych planów taryfowych.
Nie można jednak wykluczyć, że prędzej czy później któraś z topowych platform sięgnie po narzędzia, które pozwolą identyfikować użytkowników, którzy nazbyt naginają zasady współdzielenia konta. Co oczywiście nie oznacza, że uda im się zarobić te „utracone” miliardy – nie każdy, kto zostanie odcięty od kont znajomych, zdecyduje się na samodzielną subskrypcję.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj