Blood Drive

Serial Blood Drive to absurdalnie brutalna krwawa jatka opowiadająca o wyścigach aut napędzanych ludzką krwią. Dla pozytywnego odbioru całości potrzebne jest zaakceptowanie specyficznej konwencji. Nie mają więc czego szukać w tym serialu osoby, dla których auta karmione krwią, ostry seks podczas wyścigu czy wyrywanie kończyn jednym szarpnięciem to za dużo. Serial jest skierowany do miłośników kiczu potrafiących podejść do tematu przerysowanej brutalności z przymrużeniem oka. Ważne jest jednak, że serial nie przekracza granic dobrego smaku. Sceny seksu są zmyślnie ocenzurowane, a okrucieństwo niesie ze sobą zawsze ładunek humoru, nigdy bestialstwa.

Fargo

We współczesnej telewizji niewiele jest takich seriali jak Fargo. Seriali nieoczywistych, ze skomplikowaną zawartością pełną symboli i paraboli, a zarazem zabawnych i inteligentnie dowcipnych. Fargo to doskonały kryminał, thriller, komedia i film akcji w jednym. Widzowie nie mający ochoty na filozoficzne wywody też będą doskonale bawić się podczas seansów. To jest właśnie siła tego serialu. Treść i forma jest tak wielowarstwowa, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zarówno mózgowcy, jak i lenie będą wniebowzięci. Ot, postmodernizm.

Ucho Prezesa

Ucho Prezesa to miniserial satyryczny, przedstawiający w krzywym zwierciadle współczesną, polską scenę polityczną. Autor formatu, Robert Górski, wrzucił na ruszt wszystkie wady i przywary naszych rodzimych polityków i upichcił smakowite danie. Każdy odcinek to niecałe 15 minut śmiechu przez łzy. Obserwując jak celnie punktowane jest nasze polskie, polityczne piekiełko, nie wiemy, czy śmiać się, czy płakać. Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju od lat słynie z błyskotliwej, ciętej riposty. Słysząc ją z ust Szefa wszystkich Szefów, trudno zachować powagę.

Limitless

Limitless to serialowa kontynuacja filmu fabularnego z Bradley Cooper, pt. Limitless. Jest to produkcja telewizyjna w której próżno szukać głębokiej opowieści, skomplikowanych fabuł i wieloaspektowych zagadnień. Prezentuje ona czystą, niezobowiązującą rozrywkę, mającą wprowadzić widza w dobry humor i pozytywny nastrój. Opowiada o pewnym życiowym nieudaczniku, który po zażyciu pewnej tabletki staje się geniuszem, a swoje nowe umiejętności wykorzystuje pracując dla FBI.

The Durrells

Lata trzydzieste XX wieku. Louisa Durrell, brytyjska dama w średnim wieku, nie może sobie poradzić po śmierci męża. Postanawia wraz z czwórką dzieci zamieszkać na egzotycznej wyspie Corfu w Grecji.  Produkcję można określić jako uroczą, pozytywną, optymistyczną, dająca nadzieję. Oglądając zmagania mieszczańskiej rodzinki w spartańskich warunkach wyspy Corfu, widz ma ubaw po pachy. Mimo wielkich przeciwności losu Durrellowie radzą sobie z każdym problemem i ze wszystkich tarapatów wychodzą obronną ręką.

The Musketeers

Ta wersja przygód Atosa, Portosa, Aramisa i d’Artagnana jest zupełnie inna niż wszystkie. Abstrahując od dynamicznej oprawy audiowizualnej i zręcznej fabuły, serial ma w sobie niespodziewanie wiele lekkiego humoru. Dużo radości daje widzom obserwowanie Portosa, który bez wina czuje się jak bez ręki, a bez dobrej bijatyki… cóż, jak bez drugiej. Podobnych motywów jest dużo więcej, a zmyślne połączenie kina akcji z błyskotliwą komedią daje niezłą radochę.

Welcome to Sweden

Bruce jest wziętym nowojorskim księgowym. Wśród jego klientów można znaleźć wiele osób z amerykańskich wyższych sfer, w tym paru całkiem sławnych celebrytów. Pewnego dnia spotyka piękną Szwedkę Emmę, w której zakochuje się bez pamięci. Bruce pod wpływem wielkiej miłości postanawia zostawić całe dotychczasowe życie i razem ze swoją oblubienicą przenieść się do Sztokholmu. Welcome to Sweden jest pogodnym, serialem komediowym z elementami obyczajowymi. Momentami balansuje na granicy poprawności politycznej, jednak nie ma mowy tutaj o jakiejkolwiek ostrej satyrze czy obrazoburczym poczuciu humoru. Welcome to Sweden sprawdza się idealnie jako niezobowiązujący odmóżdżacz, przy którym przyjemnie jest się zrelaksować.

Nurse Jackie

Tytułowa siostra Jackie jest uzależnioną od leków przeciwbólowych pielęgniarką, która w dość niebanalny sposób prowadzi swoje życie. W domowych pieleszach jest idealną matką dwójki dzieci, a także przykładną i kochającą swojego męża żoną. W pracy zaś, ukazuje swoje drugie oblicze flirtując, naciągając do granic możliwości kodeks pielęgniarski, robiąc niemalże wszystko, by pozyskać leki i utrzymać swoją tajemnicę w ukryciu. Siostra Jackie ma w sobie dużo z czarnej komedii. Wywleka na światło dzienne bardzo specyficzne oblicze szpitalnego poletka. Główna bohaterka jest w stanie zrobić praktycznie wszystko, by jej tajemnica nie wyszła na jaw, a rodzina dalej postrzegała ją jako idealną żonę i matkę.

Happyish

Komediowo filozoficzne rozważania na temat pogoni za szczęściem. Czy można utożsamiać je z sukcesem i spełnieniem w życiu zawodowym? Głównym bohaterem jest Thom Payne (Steve Coogan), którego życie wywraca się  do góry nogami, kiedy jego nowym szefem zostaje 25-latek opisywany jako „cudowne dziecko”. Serialowi temu daleko do poprawności politycznej. Twórcy nie zostawiają suchej nitki zarówno na religii jak i tradycyjnych wartościach.

House of Lies

Kłamstwa na sprzedaż to czarna komedia skupiająca się na konkurujących ze sobą firmach konsultujących specjalizujących się w rozwiązywaniu problemów związanych z zarządzaniem, wykorzystując przy tym wszelkie dostępne środki. W roli głównej wystąpił znany z filmów Marvela Don Cheadle. Portretuje on Marty’ego Kaana, charyzmatycznego konsultanta, który z kłamstwa uczynił prawdziwą sztukę. Razem ze swoim zespołem specjalizuje się w mniejszych i większych przekrętach, na których zarabia naprawdę duże pieniądze. Niestety często musi zmagać się z konsekwencjami swoich oszustw, co jest dla widza świetną rekomendacją do seansów. Finezja, z jaką wychodzi z kłopotów, to prawdziwe mistrzostwo świata.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj