FIFA 16

Ta gra musi znaleźć się w tym zestawieniu, z jednego istotnego punktu – kobiety. EA Sport zauważyło, że piłka nożna to nie tylko męski sport. Również całkiem doskonale w tym kontaktowym sporcie radzą sobie kobiety, które do tej pory nie były doceniane. Pod względem rozgrywki nic się jednak nie zmieniło.

FIFA 17

Od tej odsłony gry wszystkie kolejne tworzone były na silniku Frostbite. To zatem kolejna okazja, by wykorzystać nadarzającą się szansę. I EA to zrobiło. Od 2016 roku przestawiono oś gry na FUT, który stanowi lwią porcję całości. Wyzwania tygodniowe, mistrzostwa, wszystko kręciło się wokół tego trybu, trochę zaniedbując pozostałe. Nikomu to w zasadzie nie przeszkadza, bo i tak wszyscy łupali w FUT. Albo zabawiali się trybem fabularnym, czyli Drogą do sławy, która wprowadzała Alexa Huntera, naszego bohatera, początkującego piłkarza angielskiej Premiership. Czegoś takiego w grach sportowych nigdy wcześniej nie było!

FIFA 19

Wraz z nadejściem tej gry pożegnaliśmy się z Alexem, ale przywitaliśmy z czymś, o czym fani serii marzyli od zawsze. EA wygryzło konkurencję i zgarnęło dla siebie najważniejsze klubowe rozgrywki w Europie. W końcu licencja UEFA na Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Superpuchar Europy trafiły w ręce Kanadyjczyków.

FIFA 20

Czego na przestrzeni lat brakowało graczom w kolejnych odsłonach? Ulicznych trybów zabawy dostępnych w spin-offie FIFA Street. W edycji oznaczonej numerkiem 20 w końcu się doczekaliśmy. Wyjście ze stadionów na ulice oferuje tryb Volta dostępny w grze. To czysty, piękny i niezobowiązujący football w najlepszym wydaniu. Wszystko inne to już nam dobrze znane z mniejszymi i większymi zmianami. Jednak to Volta jest tym kolejnym krokiem we właściwym kierunku.
Strony:
  • 1
  • 2
  • 3 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj