Cara Delevingne

Nazywana jest nową Kate Moss. Jako modelka młoda Brytyjka brała udział w sesjach zdjęciowych dla największych marek modowych na świecie, takich jak H&M, Burberry czy Chanel. Niedawno została też nowym aniołkiem Victoria's Secret. Niedługo po rozpoczęciu pełnej sukcesów kariery w modelingu o Carę upomniał się rynek filmowy. W 2012 roku Delevingne dostała małą rolę w ekranizacji Anny Kareniny. Zagrała tam księżniczkę Sorokine, kuzynkę głównej bohaterki, w którą wcieliła się Keira Knightley. Na główną rolę w produkcji filmowej musiała poczekać do 2015 roku, kiedy to w Paper Towns wcieliła się w szaloną i ekscentryczną Margo Spiegelman, obiekt westchnień Quentina granego przez Nata Wolffa. Ostatnio widzowie mogli zobaczyć, jak Cara spisuję się w kinie komiksowym jako Enchantress, członkini Legionu Samobójców, bardzo silna wiedźma, alter ego doktor June Moon. Zamiłowanie do kina u Cary może mieć związek z tym, że jej matką chrzestną jest aktorka Joan Collins. Prywatnie Cara jest miłośniczką gier komputerowych, szczególnie serii Call of Duty. Delevingne wystąpiła zresztą w reklamie promującej ostatnią część cyklu. W przyszłym roku Brytyjkę zobaczymy m.in. w melodramacie Tulip Fever oraz widowisku science fiction Valérian et la Cité des Mille Planètes.
fot. materiały prasowe

Milla Jovovich

Zanim urodzona w Kijowie aktorka zaczęła walczyć z zombie, występowała na modowych wybiegach, a także reklamowała produkty takich marek jak Revlon i Calvin Klein. Zamiłowanie do świata filmu Milla wyssała z mlekiem matki, która jest rosyjską aktorką. Na początku grała role w mało znaczących filmach, takich jak Spotkanie dwóch księżyców czy Powrót do błękitnej laguny. Prawdziwy zwrot w jej karierze nastąpił dopiero, gdy zauważył ją Luc Besson. W 1997 roku zagrała główną rolę w jego The Fifth Element. Wcieliła się w Leeloo, istotę doskonałą, brakujący fragment mający na celu uratowanie świata przed wielkim złem. Po tej produkcji aktorska kariera Milli nabrała tempa. Jovovich wystąpiła w takich filmach jak Joanna d'Arc i A Perfect Getaway. Od 2002 roku Milla jest gwiazdą serii Resident Evil, gdzie wciela się w Alice, jedną z ocalałych po epidemii bardzo groźnego wirusa. W przyszłym roku do kin wejdzie ostatnia część cyklu. Aktorka samodzielnie wykonywała wszystkie popisy kaskaderskie na planie filmowym. Jovovich doskonale łączy swoją pasję aktorską z zamiłowaniem muzycznym. Jest założycielką i wokalistką zespołu Plastic Has Memory. Komponowała także muzykę do takich filmów jak Underworld.
fot. IGN

Famke Janssen

Holenderka jako nastolatka zaczęła pracę modelki w swoim rodzinnym mieście. W 1984 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie łączyła modeling z nauką na Columbia University. Okazało się, że po zakończeniu studiów Janssen bardziej ciągnie do rozpoczęcia kariery aktorskiej. Jej debiut filmowy przypadł na 1992 rok. Famke wystąpiła w dramacie Ojcowie i synowie, gdzie partnerował jej między innymi Jeff Goldblum. Największą sławę aktorce przyniosły dwie role. W 1995 roku wcieliła się Xenię Onatopp, demoniczną, lubiącą dusić swoich kochanków przeciwniczkę Agenta 007 w GoldenEye. Swoją rolą przyćmiła główny czarny charakter, grany przez Seana Beana. W 2000 roku w X-Men, pierwszym filmie z serii o bohaterskich mutantach, Janssen wykreowała postać Jean Grey, bardzo silnej mutantki o telepatycznych zdolnościach. Za tę rolę została nominowana do nagrody Saturna i stała się ulubienicą wielkiej rzeszy fanów komiksów. Holenderkę w ostatnich latach mogliśmy obejrzeć w takich produkcjach jak seria Taken czy Hansel and Gretel: Witch Hunters. W przyszłym roku Famke wystąpi w jednej z głównych ról w spin-offie popularnego serialu The Blacklist - The Blacklist: Redemption.
źródło: 20th century Fox

Emily Ratajkowski

Emily zdolności artystyczne ma we krwi. Jej ojcem jest malarz John Ratajkowski, a matką pisarka Kathleen Balgley. Zanim aktorka polskiego pochodzenia zajęła się aktorstwem, wybrała branżę modową. Od 14 roku życia Ratajkowski pracuje jako modelka. Jej sesje zdjęciowe możemy zobaczyć w tak popularnych magazynach jak Sport's Illustrated , a także w kampaniach popularnych marek odzieżowych. Uwagę branży filmowej przykuł jej występ w teledysku Robina Thicke Blurred Lines. Zainteresował się nią sam David Fincher, zatrudniając Emily w swojej produkcji Gone Girl, ekranizacji mrocznego thrillera Gillian Flynn. Aktorka zagrała tam studentkę, która wdaje się w romans z głównym bohaterem, granym przez Bena Afflecka. W ubiegłym roku Ratajkowski wcieliła się w samą siebie w filmowej wersji serialu Entourage, a także wystąpiła w We Are Your Friends, dramacie, którego tłem jest scena muzyki klubowej w Los Angeles. W niedługim czasie przed Emily staną bardziej wymagające aktorskie zadania, w których będzie mogła w większym stopniu pokazać swoje umiejętności aktorskie. W In Darkness Emily zagra niestabilną emocjonalnie córkę głównego antagonisty, a w Cruise wcieli się w Żydówkę z Long Island, Jessicę, która zmienia diametralnie życie głównego bohatera filmu.
fot. materiały prasowe

Charlize Theron

Jedna z największych obecnie gwiazd Hollywood, zanim na stałe zadomowiła się w Fabryce Snów, w swoim rodzinnym RPA pracowała jako modelka, podróżując po całej Europie. W wieku 18 lat wyjechała do Los Angeles, aby spróbować swoich sił w aktorstwie. Niedługo potem dostała pierwsza małą rólkę w horrorze Dzieci kukurydzy 3: Miejscowy żniwiarz. Przełomowa dla Theron stała się rola Mary Ann Lomax w Devil's Advocate. Charlize, przygotowując się do niej, ćwiczyła zachowanie schizofreniczki pod okiem psychologa. Aktorka doskonale potrafi łączyć udział w wielkich widowiskach filmowych z projektami bardziej artystycznymi. Obok ról w takich filmach jak postać Josey Aimes w North Country Theron możemy też zobaczyć w wielkich blockbusterach, jak Prometheus czy Snow White and the Huntsman. Charlize nie jest straszne żadne aktorskie zadanie, nawet jeśli jest związane z oszpeceniem własnej osoby. W Monster, za który została uhonorowana Oscarem, przytyła 13 kilogramów i nosiła protezy zębów, a przygotowując się do Mad Max: Fury Road, zgoliła głowę. Theron w przyszłym roku będzie można zobaczyć na ekranach kin w ósmej części Szybkich i wściekłych oraz w thrillerze szpiegowskim The Coldest City.
Fot. EW

Andie MacDowell

Zanim MacDowell rozpoczęła swoją bogatą karierę w Hollywood, była jedną z najbardziej wziętych amerykańskich modelek. Brała udział w kampaniach takich firm jak GAP czy Calvin Klein. Jej aktorski debiut przypadł na rok 1984, kiedy to zagrała ikoniczną postać Jane Porter, ukochanej Tarzana w filmie Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes. Jej charakterystyczny południowy akcent był tak silny, że musiała dubbingować ją Glenn Close. Na szczęście jej kolejne role były już o wiele bardziej udane. Za rolę w Sex, Lies, and Videotape została nominowana do Złotego Globu. W filmie wcieliła się w rolę Ann, kobiety zdradzanej przez męża, która zakochuję się w psychoanalityku nagrywającym intymne zwierzenia kobiet. Potem kariera MacDowell wystrzeliła do przodu. W każdym kolejnym filmie udowadniała, że jest bardzo dobrą aktorką. Po występach w Groundhog Day oraz Four Weddings and a Funeral stała się jedną z najpopularniejszych na świecie gwiazd filmowych lat 90. Udowodniła też, że doskonale czuje się w komediowym gatunku. Obecnie Andie MacDowell częściej występuje w rolach drugoplanowych. Ostatnio gwiazdę mogliśmy oglądać w filmie Magic Mike XXL.
fot. materiały prasowe
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj