Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Czarna lista (2013)

The Blacklist

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Blacklist - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

„Czarna lista” wróciła do ramówki. Po burzliwym i bardzo nierównym drugim sezonie już na starcie trzeciego dostajemy… podobną niestabilność. Być może jest to jedynie małe potknięcie, bo fabularnie zaczyna się to zgrywać i być naprawdę fajne.

Główną wadą „Czarnej listy” w poprzednim sezonie była niespójność i nierówność fabularna. Scenarzyści mieszali wątki i wyglądało na to, że długo zastanawiali się, czy powinni zostać przy sprawach rozwiązywanych przez FBI, czy całkowicie oddać się problemom Liz i Reda. W ostatnim odcinku w końcu poznaliśmy cel i dalszą drogę twórców, ale jest szansa, że będzie lepiej. „Czarna lista” na początku trzeciego sezonu zrywa z bylejakością – to nadal wciągający i interesujący serial.

W pierwszym odcinku, „The Troll Farmer”, scenarzyści nie rozdrabniają się już na dwa wątki. Tym razem po prostu wpletli kolejną osobę z czarnej listy do tego, co robią Liz i Red. Bezpośrednio. Ano właśnie – nasi główni bohaterowie uciekają przed FBI i to właśnie wtedy pomaga im tytułowy Hodowca Trolli. Jest to po prostu grupa bardzo uzdolnionych ludzi, którzy wykorzystują Sieć do zmylenia ludzi. Najpierw rozsiewają mnóstwo plotek na temat różnych wydarzeń, potem dorzucają kolejne i kolejne. Efekt jest taki, że służby obserwujące Internet dostają mnóstwo informacji o ważnych i pozornie prawdziwych wydarzeniach. Wtedy, wykorzystując zamieszanie, grupa może przeprowadzić właściwe wydarzenie lub… kogoś ukryć. Tak właśnie jest z Redem i Liz, ale na ich nieszczęście szukający ich Ressler zna te sztuczki i odcina drogę Liz.

Jest jeszcze drugi wątek – Dembe i tajemniczy Mr. Salomon, w którego rolę wcielił się Edi Gathegi (jak na razie pasuje idealnie). Ten drugi szantażuje przyjaciela Reda. Problemy Dembe są o tyle wciągające, że to bohater, który choć nie mówi dużo, to jest po prostu fajny i można go lubić za lojalność, szczerość oraz poświęcenie.

W drugim odcinku pościg trwa i nabiera kolejnych rumieńców. Scenarzyści w końcu naprawdę dobrze zestawiają ze sobą wątki i wszystko zaczyna grać tak, jak powinno. A może po prostu ktoś zatrudnił Reddingtona do stworzenia planu na ten serial? Fulcrum, Dembe, prawnik z czarnej listy, cała akcja pościgowa, no i pojawienie się po raz kolejny Toma Keena – to wszystko buduje napięcie.

Najpierw Liz trafia do rosyjskiej ambasady, ale okazuje się, że tajna organizacja ścigająca ją ma swoich ludzi na najwyższych szczeblach w Moskwie. Red miesza, mąci i jakimś trafem kończy z Liz w małej knajpce, gdzie bierze zakładników. I tu mamy wątek jak z naprawdę dobrych thrillerów z lat 90. Jest bohater z bronią, jest jeden odważny zakładnik i mnóstwo policji. No i spektakularna ucieczka. Mam jednak nadzieję, że ta gonitwa wreszcie się skończy, bo choć na razie wszystko to fajnie wygląda, na dłuższą metę może być męczące. W końcu nie jesteśmy w kinie – przydałby się jakiś twist w tym wszystkim w pewnym momencie.

Co istotne, trzeci sezon „Czarnej listy” pokazuje, że twórcy podkręcili tempo. Teraz to prawdziwy dramat z krwi i kości (momentami thriller). Od razu przyjemniej się to ogląda. No i znowu wróciła magia Jamesa Spadera oraz drobnych szczegółów (zmiana samochodu w pierwszym odcinku czy tajemne przejście w drugim), które dają takie drobne serialowe przyjemności.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Raymond "Red" Reddington
Donald Ressler
Harold Cooper
Tom Keen
Samar Navabi

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale na styczeń 2019 – nowe tytuły i kolejne sezony

Zaczął się Nowy Rok, a zatem na serialowym rozkładzie jazdy pojawia się wiele znanych już…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale marca 2018 – wyniki głosowania czytelników

W marcu na małym ekranie działo się wiele dobrego, ale nie był to tak mocny…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.