Na początku swojej przygody w Polsce biblioteka platformy Netflix nie oferowała subskrybentom zbyt wielu naszych rodzimych produkcji. Powoli się to zmieniało, ale nawet podczas premiery 1983, pierwszego oryginalnego serialu tworzonego w naszym kraju, oferta pozostawała skromna. Teraz jednak nie brakuje rozmaitych produkcji – od klasyków po komedie romantyczne. Tym samym nie wszystkie produkcje warte są uwagi i subskrybenci mogą natrafić na nieco mniej udane projekty. Postanowiliśmy zatem zebrać listę tytułów z różnych powodów godnych obejrzenia, które dostępne są w największym serwisie streamingowym na świecie.  Więcej informacji o ofertach Netflixa i innych platform znajdziecie na vod.naekranie.pl.

Polskie filmy na Netflix. Co obejrzeć?

7 uczuć

Kolejny wyjątkowy projekt Marka Koterskiego. W role dzieci wcielają się tu dorośli aktorzy. Jest to też powrót Adasia Miauczyńskiego, w którego tym razem wciela się syn reżysera, Michał Koterski. Reszta obsady robi wrażenie: na plan udało się ściągnąć najlepszych polskich aktorów. Styl reżysera uderza z ekranu – i tym razem nie zabrakło finezji i charakterystycznego humoru, który od premiery Dnia świra zyskał wielu fanów. 

300 mil do nieba

Fabularny debiut bardzo ciekawego reżysera, Macieja Dejczera. Zaczął od bardzo trudnego tematu, gdyż całość skupia się na dwóch braciach, którzy postanowili uciec na Zachód. Rozgoryczeni biedą i brakiem perspektyw, ruszają w niezwykle ryzykowną podróż. Film nawiązuje do wydarzeń z 1985 roku, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. 

Bogowie

Film Łukasza Palkowskiego zachwycił, a Tomasz Kot zagrał jedną z tych ról, która będzie długo wspominana przez kinomanów. Biografia Zbigniewa Religi zrealizowana została z odpowiednim rozmachem i całość, choć mocno osadzona w polskiej rzeczywistości, formalnie przypomina obrazy realizowane za oceanem. Bogowie to film, do którego warto wracać i na pewno przetrwa próbę czasu. 

Chce się żyć

Nie jest to film bez wad, ale bez wątpienia warto obejrzeć całość ze względu na fenomenalne kreacje Dawida Ogrodnika i Arkadiusza Jakubika. Historia być może nie poruszy wszystkich, a wielu może uznać ją za płytką, ale finał potrafi dostarczyć ogromnych emocji i wzruszeń. 

Body/Ciało

Małgorzata Szumowska bez wątpienia jest obecnie jedną z ciekawszych reżyserek w Polsce i dostarczyła film znakomicie zagrany (jak zawsze świetny Gajos!) i nakręcony. Formalnie niezwykle dopracowana produkcja ze znakomicie wykreowaną atmosferą niepokoju, a także wiele pytań, na które w końcu reżyserka satysfakcjonująco odpowiada. 
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj