Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Niepozbawiona wad realizacja i unikanie najbardziej problematycznych (i najciekawszych) tez głoszonych przez Michalinę Wisłocką to elementy, na które można przymknąć oko – kilka trafnych pomysłów, scenariusz momentami naprawdę błyskotliwy, a tak poza tym to po prostu wzorcowa filmowa biografia.

W ciemności

Nominowany do Oscara film Agnieszki Holland, który opowiada historię Leopolda Sochy, pomagającego w ucieczce i ukryciu w kanałach grupce Żydów z getta. Produkcja doceniona nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Horror, w którym znalazło się też miejsce na odrobinę humoru. Warto dać mu szansę.

Wołyń

Dzieło, które było potrzebne. Film wywołujący ogromny dyskomfort, bolesny, ale przede wszystkim opowiadający o przerażających zbrodniach w dojrzały sposób. Smarzowski pozostaje sprawiedliwy – ostatecznie winny wszystkiemu jest po prostu człowiek, nieważne po której stronie płotu mieszka. Ważna lekcja i przestroga.

Miasto 44

Jan Komasa stworzył interesujący film z solidnymi efektami specjalnymi, opowiadając historię Powstania Warszawskiego z perspektywy młodych ludzi. Niektórzy powiedzieli, że z ekranu bije pełno nieświadomego kiczu, ale być może takie właśnie środki wyrazu pozwoliły na odświeżające spojrzenie na trudny kawałek polskiej historii. Kolejna próba reżysera nominowanego do Oscara.

Planeta singli

Na platformie Netflix dostępnych jest wiele polskich komedii romantycznych, ale nie wszystkie są tak udane, jak własnie Planeta Singli. Mitja Okorn zaprezentował polskim widzom nieco inne podejście do tego gatunku i całość okazała się nie tylko zabawna, ale też nie żerowała na kiepskim guście i niskich oczekiwaniach widowni. 
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj